دانلود برتر مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها

مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 8
فرمت فایل docx
حجم فایل 152 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 94

مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی

خلاصه ای از کار:

طهارت و نجاست خمر

مقدمه:

معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای اصلی آن ستر و پوشیدن است و شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد خوب و بد و خیر و شر را تشخیص بدهد و به همین جهت چادر و روسری زنان را خمار می‌گویند. بین انواع آن مانند شراب (آنچه از انگور گرفته می‌شود)، نبیذ (آنچه که از خرما گرفته می‌شود)، نقیع (آنچه که از کشمش گرفته می‌شود)، بتع (آنچه که از عسل گرفته می‌شود)، مِزر (آنچه که از جو گرفته می‌شود)، یا آنچه که از گندم یا ارزن یا غیر آنها گرفته می‌شود، فرقی نیست(47).

…………..

اثرات الکل

الکل نه‏تنها اعتدال روانی و تنظیم حرکات و فعالیت‏های انسان را مختل‏می‏سازد بلکه آثار مخرب دیگری بر دستگاه‏های مختلف بدن‏می‏گذارد; به عنوان نمونه، مصرف الکل، باعث‏سوءهاضمه واختلال دستگاه گوارش و کبد می‏شود، زیرا به علت جاذب الرطوبه‏بودن آن، آلبومین‏های سلول‏های کبد و معده را منعقد می‏کند(94). از………….

ویژگی های الکل و عوارض مصرف آن

1. فارماکولوژى پایه اتانول: اتانول(C2H5oH) یک مولکول کوچک محلول در آب است که به سرعت و به طور کامل از دستگاه گوارش جذب مى شود. بخار الکل نیز مى تواند به آسانى از راه ریه ها جذب شود. پس از نوشیدن الکل در حالت ناشتا, در 30 دقیقه, سطح خونى آن به بالاترین حد مى رسد. وجود غذا در معده, جذب………………

………………………..

مشروبات الکلی، عامل عقبگرد انسانیت

اسلام بر خلاف سایر ادیان که تعلیمات آنها بر اساس انزوا و کناره گیری از اجتماع بنا شد… سازمان تعلیم و تربیت خود را یک سازمان اجتماعی جهانی قرار داده است که سعادت انسانیت را در زمینه مدنیت – که هرگز………………….

رشد عقل، مهم ترین عبادت است

این درک، انسان را به سوی این نتیجه هدایت می کند که باید به خدای یگانه – حیات و علم و قدرت مافوق طبیعت – سر تسلیم فرود آورده و به سوی مقصدی پیش رود که در ساختمان وجودی وی پیش بینی شده و به دست عقل سپرده شده است. قرآن شریف تصریح می کند: «دین، همان تسلیم به خدای یگانه است»(99)

…………….

آثار شوم آزادی مشروبات الکلی

خوردن مشروبات الکلی در میان سایر کارهای مزاحم عقل و تدبیر، تنها عملی است که سر و کارش مستقیماً با عقل و شعور می باشد و تنها به منظور کشتن تعقل و تقویت عواطف بی سرپرست انجام داده می شود؛ به همین جهت، آثار شوم و نتیجه های زشت و ناهنجاری که پیوسته از جهت بهداشت و اخلاق و روان و دین در افراد و در جامعه های بشری بسط و توسعه می دهد، به هیچ وجه، قابل انکار نبوده، پوشیده نیست. فعلاً سالی از تاریخ انسانیت نمی گذرد که میلیون ها بیمار الکلی به بیماری های گوناگون مری و معده و ریه و کبد و اعصاب و غیر ذلک، گرفتار نشده و در بیمارستان ها بستری نشوند. سالی نمی گذرد که جمعیت انبوهی مجانین الکلی به تیمارستان ها منتقل نشوند. سالی نمی گذرد که میلیون ها اشخاص کنترل اخلاقی خود را از دست ندهند و یا به انحرافات روانی و گرفتاری های فکری مبتلا نشوند. سالی نمی گذرد که این سم مهلک، بشر را به صدها میلیون قتل و خودکشی و جنایت و دزدی و خیانت و عرض فروشی و رسوایی و پرده دری و افشای اسرار و بدگویی و بدزبانی و ایذاء و اذیت، هدایت نکند و یا اوقات زیادی، افراد شریف انسان را – در حالی که مانند وحشی پایبند هیچ قانون و مقرراتی نیستند – اسیر و زندانی نکند. تعقل پاکی که روزانه به واسطه استعمال صدها میلیون لیتر مشروبات الکلی از دست جامعه انسانی می رود، ضایعه اسفناک و جبران ناپذیری است و البته از نقطه نظر روانی، از جامعه انسانی که پیوسته همه یا قسمت اعظم ممیز انسانیت خود را (تعقل صحیح و پاک) از دست می دهند، نباید امید خیر و انتظار خوشبختی عمومی داشت. قرآن شریف، برای اولین بار، از نوشیدن می، نهی می کند؛ به طور اجمال، به همه مفاسد فردی و اجتماعی وی اشاره کرده و او را «اثم» نام نهاده؛ یعنی کار زشت که دنباله نامطلوب داشته و محرومیت هایی بار می آورد و برای آخرین بار که در نهایت تأکید نهی می کند، مخصوصاً به دو نوع از مفاسد و مضرات این عمل اشاره می کند که رخنه یافتن آنها به جامعه انسانیت، ارکان جامعه بشری را سست و بالاخره کاخ سعادت عمومی را به طور قطع، سرنگون خواهد کرد. در جای دیگر می فرماید: «شراب مسکر، در میان شما، کینه و دشمنی ایجاد کرده و شما را نسبت به مقدسات و قوانین و مقررات که پای بندی آنها تنها راه سعادت شماست، بی اعتنا و بی بند و بار می کند(101).

………………….

مبارزه اسلام با شراب

روزی که اسلام مشروبات الکلی را تحریم کرد، جهان بشریت به استثنای معدودی از یهود، مبتلای این سم مهلک بود و در همه جامعه های مترقی و غیرمترقی آن روز، رواج کامل داشته و خوردن می، هیچ گونه ممنوعیت قانونی نداشت. مردم آن روز، با همین عقیده و عادت نامطلوب، نسلاً بعد نسل، به طور توارث رشد کرده و رگ و ریشه دوانیده بودند……………….

تولید، فروش و مصرف الکل از نظر شرع

الف) تولید و خرید و فروش خمر جهت ساخت الکل

قانون‏گذار اسلامى به منظور حفظ سلامت اجتماع و برکندن ریشه‏هاى فساد از سطح جامعه، نه تنها نوشیدن مشروبات الکلى بلکه هرگونه تلاش جهت تهیه، توزیع و یا نوشیدن آن‏ها را حرام و مستوجب مجازات دانسته است. فتوا به حرام بودن این اعمال نه بدان خاطر است که مقدمه حرام، حرام است بلکه حتى اگر حرمت مقدمه مزبور را از لحاظ شرعى انکار کنیم باز باید این اعمال را حرام دانست چرا که روایات فراوانى درباره ممنوعیت شرعى آن ها وارد شده است. مثلاً در روایات زیادى چنین آمده که پول حاصل از فروش خمر حرام است(ثمنُ الخمر سُحتٌ).(104).

………………..

روش‌های متفاوت جوامع در برخورد با الکلیسم

در مورد حرمت خمر در میان تمامی فرقه‌های اسلامی، اعم از شیعه و سنی، اتفاق نظر وجود دارد؛ اگرچه درخصوص برخی مصادیق آن از قبیل فقاع بین علمای مذاهب اختلاف وجود دارد و علمای شیعه آن را حرام می‌دانند. ‌حال این پرسش پیش می‌آید که آیا شرب خمر قبل از اسلام هم حرام بوده و از احکام امضایی در اسلام است یا این‌که بعد از اسلام حرام شده و از احکام تأسیسی می‌باشد؟

…………..

1 – بررسى فقهى الکل صنعتى

واقعیت این است که الکل صنعتى از لحاظ ماهیت شیمیایى هیچ تفاوتى با الکل تخمیرى نداشته هر دو از نوع الکل یک ظرفیتى نوع اول به فرمول C2H5OH مى‏باشند. منتها با این تفاوت که بر الکل صنعتى قطعاً لفظ خمر صادق نیست. در حالى که الکل تخمیرى از آن جهت که از تقطیر بخار خمر به دست آمده، احتمال آن مى‏رود که عنوان خمر بر آن صادق……………..

…………………

ج) تعارض روایات و رجوع به قاعده طهارت

اگر به فرض، روایات نجاست و یا طهارت مُسکِر شامل الکل صنعتى نیز باشد، این روایات با یکدیگر تعارض کرده و چون مرجّحى در بین نیست تساقط مى‏کنند و در نتیجه براساس قاعده طهارت باید آن را پاک دانست.

شهید صدر براستدلال فوق چنین اشکال مى‏کند که پس از اعمال مرجّح علاجى و ترجیح روایات نجاست در خصوص خمر و یا مطلق مُسکر، روایات طهارت که در برابر آن‏ها قرار گرفته‏است در تمامى مدلول خود از حجیت و اعتبار ساقط مى‏شود. بنابراین نمى‏توان در خصوص مسکر متعارف، یک طرف تعارض را ترجیح داد و در مورد مسکر غیر متعارف آن‏ها را در تعارض باقى گذاشت، بلکه اگر روایت طهارت به دلیل توافق باعمل عامه از اعتبار افتاد، نسبت به مسکر غیر متعارف نیز قابل شمول نخواهد بود.(151)
…………….

بررسى فقهى الکل تخمیرى

ماده اولیه در این جا مواد قند دارى هم‏چون انگور، کشمش و … مى‏باشد که با تخمیر آن‏ها، شراب به دست مى‏آید. سپس شراب را در ظروف خاصى ریخته حرارت مى‏دهند. و چون دماى جوش الکل پایین‏تر از آب است، زودتر تبخیر شده و به حالت گازى در مى‏آید. آن‏گاه بخارات الکل را به لوله‏هایى که در مجاورت هواى سرد قرار گرفته است هدایت مى‏کنند تا تقطیر شود و به حالت میعان در آید. و بالاخره قطرات الکل از مجراى لوله به ظرف دوم هدایت مى‏شود و بدین ترتیب ذرّات الکل از شراب جدا مى‏گردد.
…………

الف) استحاله خمر به الکل

مهمّ‏ترین راه حلى که در زمینه الکل تخمیرى و به منظور اثبات طهارت آن ارائه شده، استحاله شراب به الکل است. اصولاً استحاله در کتاب‏هاى فقهى از پاک کننده‏ها (مُطهِّرات) شمرده شده و مقصود از آن تبدّل یک جسم به جسم دیگر است که با جسم اول در ماهیت عرفى و به اصطلاح در صورت نوعیّه مباین باشد.(153)

هر چند از نظر عقلى و دانش روز، میان آن دو تغایرى نباشد. باید توجه داشت که استحاله با تغییر در اوصاف شخصىِ شى‏ء فرق دارد؛ مثلاً وقتى پنبه تبدیل به لباس مى‏شود یا گندم، آرد و آرد، نان مى‏شود، در هیچ یک استحاله صورت نمى‏گیرد، زیرا عرف، این موارد را دگرگونى در حقیقت و صورت نوعى نمى‏بیند. ولى وقتى سگ مُرده‏اى در یک نمک‏زار مى‏افتد و پس از مدتى تبدیل به نمک مى‏شود، عرفاً تغییر ماهیت مى‏دهد و یا هنگامى که خمر تبدیل به سرکه مى‏شود، حقیقت آن از نظر عرفى تغییر مى‏کند. (154)
…………..

فتواى فقیهان درباره الکل تخمیرى

بیش‏تر مراجع در رساله‏هاى عملیه خود، الکل حاصل از تقطیر خمر را نجس دانسته‏اند، زیرا مى‏گویند، «الکل صنعتى اگر انسان نداند از چیزى که مست کننده و روان است درست کرده‏اند پاک مى‏باشد.» بدیهى است که الکل صنعتى خصوصیتى ندارد و مطابق مفهوم مخالف این جمله، هر نوع الکلى اگر بدانیم از مست‏کننده روان درست شده است، نجس مى‏باشد خواه در صنایع کاربرد داشته باشد یا در امور پزشکى یا غیر این‏ها.(164)
………………

دلایل نظریه نجاست خمر و ارزیابى آن‏ها

براى اثبات نجاست خمر به دلایل گوناگون استدلال شده که مى‏توان آن‏ها را در سه دسته ارائه داد: اجماع، قرآن، سنت.

الف) اجماع

یکى از دلایلى که معمولاً براى اثبات نجاست خمر مطرح مى‏شود، اجماع است. صاحب جواهر از کسانى است که بر روى این دلیل تأکید مى‏ورزد.(131).

………………..

آقاى خوئى مى نویسد:

(در برابر روایاتى که دلالت بر نجس بودن خمر دارند, روایتهاى بسیارى وجود دارد که دلالت بر پاکى خمر دارند. و در بین روایتها, صحیحه و موثقه وجود دارد و اینها از روایتهایى که بر ناپاکى خمر دلالت مى کنند, بیش ترند. و ادعاى این که پاره اى از این روایتها, از ائمه, علیهم السلام, به ما رسیده باشد, دور نیست, همان گونه که دلالت آنها بر پاکى خمر, روشن یا نزدیک به روشن است.)(60)

………………..

دلایل طهارت خمر و ارزیابى آن‏ها

پیش از این گفتیم نظریه طهارت خمر با فرض حرمت آن، در میان هر دو گروه (امامیه و اهل سنت) طرفدارانى دارد، هر چند تعداد آنان محدود است.
از میان امامیه، کسانى چون شیخ صدوق(68)، ابن ابى عقیل(69)‏ و جُعفى(70) از پیشینیان و محقق اردبیلى(71) و غیر او از متأخران، نوشیدن خمر را حرام ولى آن را پاک مى‏دانند.
…………………

منابع

1- ابن ادریس، السرائر، ج 1 ، ص 178؛ تذکره الفقها، ج 1 ، ص 64؛ مختلف الشیعه، ج‏1 ، ص 311.

2- الجوامع الفقهیّه، ص 488: «الخمر نجسه بلاخلاف ممّن یعتدّبه».

3- الفصاحه ، ترجمه آقای ابوالقاسم پاینده ، انتشارات جاویدان ، جلد اول ، ص 286 .

4- اردبیلی، محمدعلی؛ حقوق جزای عمومی، تهران، میزان، 1377، چ اول، ج 2، ص 90.

……………………..

………………….

167- منهاج الصالحین، ج 1، ص 109; آیه‏الله سیستانى و آیه‏الله میرزا جواد آقا تبریزى نیزدر کتاب‏هاى فتوایى خویش همین نظر را پذیرفته‏اند.

168- منهاج الصالحین، ج 1، ص

مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها – آرتیکل دیو
– ذخیره شده
20 نوامبر 2017 … فایل معتبر تحقیق مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها با لینک دانلود.
دیدگاه فقها,سنی,شیعه,طهارت,کتاب,مبانی نظری,مبانی نظری طهارت و نجاست خمر,مبانی
نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها,نجاست خمر. این مقاله منتشر شده در تاریخ : 2017
-11-20 16:45:08 دانلود مقاله، پروژه فایل پروژه اصلی مقاله ی مبانی …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی – دانلود …
– ذخیره شده
18 سپتامبر 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی دسته: علوم انسانی
بازدید: 1 بارفرمت فایل: docx حجم فایل: 153 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 95
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی قیمت فایل فقط
27,000 تومان مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی – دانلود …
– ذخیره شده
4 روز پیش … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی دارای ۸۷ صفحه وبا
فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (
پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت
استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی …
جستجوی مبانی نظری طهارت و نجاست خمر دیدگاه فقها کتاب شیعه سنی …

متن مبانی نظری طهارت و نجاست خمر دیدگاه فقها کتاب شیعه سنی مابین مطالب و اخبار
صدها سایت و وبلاگ معتبر فارسی جستجو و نتایج به دست آمده است. هیچ کدام از
اطلاعات منتشر شده توسط وبسایت نوشا ایجاد نگردیده و مطالب از سایتهای مرجع آن
بازنشر شده است.
مبانی-نظری-طهارت-و-نجاست-خمر،-دیدگاه-فقها،-کتاب،-شیعه … – جهرم فان
– ذخیره شده
محصولاتی که دارای عبارت ‘مبانی-نظری-طهارت-و-نجاست-خمر،-دیدگاه-فقها،-کتاب،-
شیعه،-سنی’ هستند. مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی ·
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. قیمت: 27,000 تومان.
توضیحات دانلود · صفحه اصلی · لیست محصولات · درباره ما · تماس با ما · راهنمای خرید …
جستجوی عبارت مبانی نظری طهارت و نجاست خمر دیدگاه فقها کتاب شیعه …

یکی از طرفداران این دیدگاه، آلبرت الیس موسس درمان عقلانی – عاطفی می باشد. نظریه
ی وی متأثر از این اصل است که هیجان و منطق، یعنی تفکر و احساس، در روان به طرز
پیچیده ای در یکدیگر تنیده اند. افکار انسان بر احساسات و رفتار او تأثیر می گذارد
و حتی آن ها را به وجود می آورد. احساسات برافکار و رفتارها، و رفتار نیز بر افکار و …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر دیدگاه فقها کتاب شیعه سنی – جستجو
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر دیدگاه فقها کتاب شیعه سنی از بین کلیه محتوا،
اطلاعات، اخبار و وبلاگهای فارسی زبان جستجو و نتایج آن به صورت خلاصه و با درج
لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده است. در صورتیکه مطالب نمایش داده شده دارای
محتوای نا مناسب بوده و شایسته تذکر میباشد، بر روی لینک درخواست حذف کلیک
نمائید.
دانلود فایل مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها – فایل فانوس
– ذخیره شده
10 ا کتبر 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. خلاصه ای از کار:
طهارت و نجاست خمر. مقدمه: معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای
اصلی آن ستر و پوشیدن است و شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد
خوب و بد و خیر و شر را تشخیص بدهد و به همین جهت چادر و روسری زنان را خمار …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی

10 آگوست 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. توضیحات: 95صفحه
فارسی (word) با منابع کامل. تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و
پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با
ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب …
دانلود برتر مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها – فروشگاه …
– ذخیره شده
2 روز پیش … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. خلاصه ای از کار:
طهارت و نجاست خمر. مقدمه: معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای
اصلی آن ستر و پوشیدن است و شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد
خوب و بد و خیر و شر را تشخیص بدهد و به همین جهت چادر و روسری زنان را خمار …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر – میهن پاورپوینت
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. توضیحات: 95صفحه
فارسی (word) با منابع کامل. تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و
پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با
ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و
نوشتن …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها – فایل فردا
– ذخیره شده
10 ا کتبر 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. خلاصه ای از کار:
طهارت و نجاست خمر. مقدمه: معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای
اصلی آن ستر و پوشیدن است و شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد
خوب و بد و خیر و شر را تشخیص بدهد و به همین جهت چادر و روسری زنان را خمار …
دانلود کامل مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها – کهکشان فایل
– ذخیره شده
13 ا کتبر 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. خلاصه ای از کار:
طهارت و نجاست خمر. مقدمه: معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای
اصلی آن ستر و پوشیدن است و شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد
خوب و بد و خیر و شر را تشخیص بدهد و به همین جهت چادر و روسری زنان را خمار …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه،

23 سپتامبر 2017 … مراسم هفته دفاع مقدس و رونمایی از کناب نقش سازمان بنادر و دریانوردی در جنگ تحمیلی
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد. به گزارش
خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و
دریانوردی در مراسم گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس با تأکید بر اینکه …
معنای این عبارت که آیت الله خویی از جهت نظری معتقد به طهارت خمر(شراب)
– ذخیره شده – مشابه
آیت الله خویی در مقام فتوا حکم به نجاست شراب داده اند و می گویند:« شراب و نبیذى که
مسکر است ، چنانچه به خودى خود روان باشد، نجس است، و بنا بر احتیاط واجب هر چیزى
که انسان را مست مى کند، چنانچه به خودى خود روان باشد نیز نجس است.» بله! ایشان
قایل به نجاست هر مایع مست کننده بنا بر احتیاط واجب است و می گویند:« بر طبق
مباحث …
دانلود مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی …
– ذخیره شده
شما با جستجوی عبارت ” دانلود مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب،
شیعه، سنی ” به این صفحه هدایت شده اید. امید است فایل کامل دانلود مبانی نظری طهارت
و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی به اعتلای تمام ایرانیان سرافراز کمکی
شایسته بنماید. کلید واژه های دیگر این محصول عبارت است از :: برچسب ها: مبانی
نظری …
طهارت و نجاست | محسن کدیور
– ذخیره شده – مشابه
14 مارس 2015 … (۲۳ شهریور ۱۳۹۲). طهارت خَمر مشروبات الکلی اگر چه نوشیدنشان (ولو یک قطره حتی
پائین تر از حد مستی) از محرمات مؤکد است، اما نجس نیستند. بر نجاست خمر روایاتی
وارد شده، اما در قبال آن روایات معتبری که تعدادشان هم از روایات نجاست بیشتر است دال
بر عدم نجاست خمر در دست است. در فقه اهل سنت خمر نجس محسوب می‌شود.
بایگانی‌ها طهارت – پورت وان
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی خلاصه ای از کار:
طهارت و نجاست خمر مقدمه: معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای
اصلی آن ستر و پوشیدن است و شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد
خوب و بد و خیر و […] …
بایگانی‌ها طهارت – sbnet
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی خلاصه ای از کار:
طهارت و نجاست خمر مقدمه: معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای
اصلی آن ستر و پوشیدن است و شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد
خوب و بد و خیر و […] Read Post …
احکام الکل – ویکی فقه
– ذخیره شده – مشابه
۱۷.۳.۳ – الکل تخمیری همان ماده اصلی خمر است ۱۷.۳.۴ – استصحاب نجاست ۱۷.۳.۴.۱ – دلایل
عدم جریان استصحاب ۱۷.۳.۵ – نتیجه گیری ۱۷.۴ – بررسی فقهی سرم الکل ۱۷.۵ –
بررسی فقهی داروهای الکل دار ۱۷.۵.۱ – تنطورهای دارویی ۱۷.۵.۲ – شراب‌های طبی ۱۸ –
نگاهی به فتوای فقیهان درباره الکل ۱۸.۱ – نظری به مبانی فتوای فقیهان ۱۹ – فهرست
منابع
راه های ثابت شدن نجاست – بارانا
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنیدسته: علوم انسانی
بازدید: 2 بار فرمت فایل: docx حجم فایل: 153 کیلوبایت تعداد صفحات فایل:
95مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی قیمت فایل فقط
27,000 تومان مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه،
سنیتوضیحات: …
مبانی نظری روابط شویی، صمیمیت شویی، رضایت شویی و عملکرد در …
– ذخیره شده
قیمت 27000 تومان توضیحات مبانی نظری وقف، کارآفرینی مبانی نظری وقف،
کارآفرینی قیمت 19000 تومان توضیحات مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها قیمت 27000 تومان توضیحات مبانی نظری
رشد در ترکیه، احزاب ترکیه مبانی نظری رشد در ترکیه، احزاب ترکیه قیمت 10000
تومان
[PDF] ﻃﻬﺎرت ﯾﺎ ﻧﺠﺎﺳﺖ اﻫﻞ ﮐﺘﺎب از دﯾﺪﮔﺎه ﻓﻘﻬﺎی ﺷﯿﻌﻪ
– ذخیره شده
ﻃﻬﺎرت ﯾﺎ ﻧﺠﺎﺳﺖ اﻫﻞ ﮐﺘﺎب از دﯾﺪﮔﺎه ﻓﻘﻬﺎی ﺷﯿﻌﻪ. ﻋﻘﯿﻠﻪ ﺳﺎدات ﻣﻘﺪس ﻧﯿﺎن. *. ﭼﮑﯿﺪه. ﯾﮑﯽ از ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺑﺴﯿﺎر ﻣﻬﻢ
ﺣﻘﻮﻗﯽ. –. ﺳﯿﺎﺳﯽ، ﻧﺤﻮه ارﺗﺒﺎط و ﺗﻌﺎﻣﻞ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن ﺑﺎ ﻏﯿﺮ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن اﺳﺖ ﮐﻪ اﯾﻦ ﻧﺤﻮه ارﺗﺒـﺎط در. ﻋﺮﺻﻪ. ﻫﺎی
ﻣﺘﻌﺪدی رخ ﻣﯽ. ﻧﻤﺎﯾﺪ، ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از آن. ﻫ. ﺎ ﻃﻬﺎرت ﯾﺎ ﻧﺠﺎﺳﺖ اﻫﻞ ﮐﺘﺎب ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . ﮐﺜﺮت ارﺗﺒﺎط ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن ﺑﺎ
ﭘﯿﺮوان دﯾﮕﺮ ﻣﺬاﻫﺐ در ﻋﺼﺮ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺮ اﻫﻤﯿﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﭘﺮدازی درﺑﺎره اﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ ﻣﯽ. اﻓﺰاﯾﺪ. ﺑﻪ. ﻃﻮر ﻗﻄﻊ
اﻫﻞ …
بایگانی‌ها شیعه – kk9
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها · نظر بگذارید. مبانی نظری طهارت و نجاست
خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی. خلاصه ای از کار: طهارت و نجاست خمر. مقدمه: معنی
مفهومی خمر به معنای هر مایع مست کننده‌ است و معنای اصلی آن ستر و پوشیدن است و
شراب را خمر می‌گویند چون عقل را می‌پوشاند و نمی‌گذارد خوب و بد و خیر و شر را
تشخیص …
خمر – ویکی شیعه
– ذخیره شده – مشابه
24 نوامبر 2017 … در قرآن بر حرمت نوشیدن آن تصریح گشته و شراب‌خواری از گناهانی است که حد شرعی
برای آنها مقرر شده است. حرمت نوشیدن شراب از احکام ضروری دین اسلام است و کسی که
شراب را حلال بداند کافر به شمار می‌آید. در احادیث نیز بر حرمت و اجتناب از شراب
تأکید شده است و در فقه، احکامی مثل فساد خرید و فروش و نجاست خمر …
پاره پاره کننده فایل مقاله مرده – سنگ شکن
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب … معنی مفهومی خمر به معنای هر مایع
مست کننده است و معنای اصلی آن ستر و پوشیدن است و … و ادعاى این که پاره اى از این
روایتها, از … ادامه مطلب. دانلود انواع پروژه سریع و ارزان – شبیه سازی ها. مقاله مولد
الکترو هیدرودینامیکی مولد الکترو هیدرودینامیکی MagnetoHydroDyamic
GENERATOR …
طهارت – بنر فایل
– ذخیره شده
16 ا کتبر 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه
فقها مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی دسته بندی علوم
انسانی بازدید ها 0 فرمت فایل docx حجم فایل 152 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 94
فروشنده فایل کد کاربری 1113 تمام فایل ها مبانی… نمایش و ادامه …
الف) استحاله خمر به الکل
– ذخیره شده – مشابه
کتاب الکل و فرآورده های آن در فقه اسلامی. الف) استحاله خمر به الکل. الف) استحاله خمر
به الکل. مهم ترین راه حلی که در زمینه الکل تخمیری و به منظور اثبات طهارت آن ارائه شده
، استحاله شراب به الکل است. اصولا استحاله در کتاب های فقهی از پاک کننده ها (مطهرات
) شمرده شده و مقصود از آن تبدل یک جسم به جسم دیگر است که باجسم اول در ماهیت …
دایره المعارف اسلام پدیا » نجاسات
– ذخیره شده – مشابه
30 ژانویه 2012 … با دمپایی به دست شویی رفتن و با همان دمپایی آمدن روی فرش، موجب نجاست فرش نمی
شود؛ زیرا از نظر اسلام اصل در همۀ اشیاء طهارت و پاکی است از جمله کف و ….. حال آن که
این نظریه از دیدگاه اکثر علمای شیعه مردود شناخته شده است؛[۴۵] زیرا طبق فتوای
بیشتر فقها، وارد شدن انسان نجس یا وارد کردن چیز نجس در مسجدالحرام و هر …
پاورپوینت فرایند تولید نان صنعتی
– ذخیره شده
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی · طرح توجیهی فرآوری
و بسته بندی مواد غذایی وخشکبار · کاملترین جزوه درس مکانیک خاک 2 · مقاله اعتیاد،
ایدز و هپاتیت در زندان · تحقیق توصیه‌هایی برای مدیران، سرپرستان و سرگروه‌‌هایی که
با انسان‌ها در ارتباط‌ند · پروپوزال بررسی میزان پرخاشگری دانش آموزان ابتدائی …
نجس – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
– ذخیره شده – مشابه
نجس، در اصطلاح فقه اسلامی، به مواردی اطلاق می‌شود که تماس با آن‌ها و آن چه با شرایطی
به آنها برخورد کند، نوعی از خباثت -یعنی همان نجاست- را به برخورد کننده منتقل
می‌کند که در پی آن احکامی خاصی برای شیء دارای نجاست -که متنجس نامیده می‌شود- به
وجود می‌آید. برای مثال با لباس متنجس -به استثنای مواردی- نمی‌توان نماز به جا آورد.
البته به …
الکل و فرآورده های آن در فقه اسلامی – قائمیه
– ذخیره شده – مشابه
نقد نظریه: نتیجه‌گیری با آن چه در فصل پیش آمد ضرورت بحث از نجاست خمر و سایر
مشروبات الکلی بدیهی به نظر می‌رسد، زیرا تمامی فقیهانی که در طهارت الکل تردید
کرده‌اند دلیلی جز نجاست خمر و سایر مسکرات ندارند. به نظر آنان الکل، ماده اصلی مست
کننده‌ها را تشکیل می‌دهد به ویژه الکل تخمیری که از تقطیر بخارات شراب به دست
می‌آید.(1)
الکل و فرآورده هاى آن در فقه اسلامى – Alhassanain(p)
– ذخیره شده
28 ژوئن 2017 … الکل و فرآورده های آن در فقه اسلامی. نویسنده : سیّد حسن وحدتی شبیری. تذکراین
کتاب توسط مؤسسه فرهنگی – اسلامی شبکه الامامین الحسنینعلیهما‌السلام بصورت
الکترونیکی برای مخاطبین گرامی منتشر شده است. لازم به ذکر است تصحیح
اشتباهات تایپی احتمالی، روی این کتاب انجام گردیده است.
مدرسه حقوق – مدرسه حقوق
– ذخیره شده – مشابه
24 ژانویه 2014 … ماده‌ 165 قانون‌ مجازات‌ اسلامی‌ خوردن‌ مسکر را اعم‌ از این‌ که‌ مست‌ کند یا خیر مستوجب‌
حدشرب‌ خمر دانسته‌ است ، لطفا نظرات‌ فقهی‌ را درخصوص‌ این‌ که‌ الکل‌ سفید که‌ در کارخانه
های‌ الکل سازی‌ داخلی‌ ساخته‌ شده‌ و به‌ عنوان‌ ضد عفونی‌ کننده‌ ….. حکم‌ به‌ طهارت‌ یا نجاست‌
الکل ، متأثر از دیدگاهی‌ است‌ که‌ فقها در مورد نجاست‌ یا طهارت‌ مسکرات دارند.
تذکرات اخلاقی-استاد سید کاظم مصطفوی – تقریرمدرسه‌فقاهت
– ذخیره شده
تذکرات اخلاقی-استاد سید کاظم مصطفویذخیره مقاله با فرمت پی دی اف. درس خارج فقه
استاد مصطفوی ۹۱/۰۶/۲۶ بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات اخلاقی روز شروع درسی را
برای شما عزیزان و افاضل تبریک و خیر مقدم می‌گویم و برای شما بر اساس وظیفه دعا
کرده ام و دعا می‌کنم که همه تان همیشه محفوظ و موید و سربلند باشید روزی که درس شروع …
قانونمندی در فقه شیعه – حقوق در ایران
– ذخیره شده – مشابه
2 فوریه 2011 … به لحاظ اهمیت و کاربرد شخصی امور عبادی، ابتدا در فصل اول از مباحث فقه عبادی آغاز
می کنیم و در فصل دوم به مباحث فقه مدنی می پردازیم و سرانجام در فصل سوم به مباحث
جزایی اسلام از دیدگاه فقه شیعه می پردازیم. توجه داشته باشید که منابع و مبانی فقهی
در مذاهب حنفی، مالکی، شافعی، حنبلی، با شیعه جعفری دوازده امامی …
خرید و فروش خون – پرتال امام خمینی
– ذخیره شده
28 سپتامبر 2016 … از باب نمونه، در فروع می توان از ثبات بسیاری از احکام نماز، روزه، حج و خمس نام
برد و در اصول نیز به همین منوال؛ امّا برخی فروع و از جمله خون به تغییر زمان
تغییر پذیرند. از این رو، فقهای اسلام از نقطه نظر طهارت و نجاست خون انسان و هر
حیوانی که دارای خون جهنده باشد، آن را نجس دانسته اند؛ و از ناحیۀ خرید و فروش، …
[PDF] ﻣﻔﻬﻮم ﺟﺮم و ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی و ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی آﻧﻬﺎ در ﻗﺮآن ﮐﺮﯾﻢ – پلیس پیشگیری ناجا
– مشابه
ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻫﻤﯿﻦ ﺗﻨﻮع ﺗﻌﺎرﯾﻒ ﮐﻪ ﺑﺮاﺳﺎس ﺗﻔﺎوت ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮﯾـﻪ ﻫـﺎی ﺣﻘـﻮق ﺟـﺰا و ﺟـ. ﺮم. ﺷﻨﺎﺳﯽ ﺻﻮرت ….. ﺷﻮد
اﻣﺎ از دﯾـﺪﮔﺎه ﺟـﺮم. ﺷﻨﺎﺳـﯽ ﺣﺘـﯽ. -1. ﻧﻮرﺑﻬﺎ، رﺿﺎ، زﻣﯿﻨﮥ ﺣﻘﻮق ﺟﺰای ﻋﻤﻮﻣﯽ، ﭘﯿﺸﯿﻦ، ص. 134. – 2.
اﺳﺘﻔﺎﻧﯽ ،ﮔﺎﺳﺘﻮن، ﺑﻮﻟﻮک،ﺑﺮﻧﺎرو ﻟﻮاﺳﻮر،ژرژ، ﺣﻘﻮق ﺟﺰای ﻋﻤﻮﻣﯽ، ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺣﺴﻦ دادﺑﺎن، ﭘﯿﺸﯿﻦ، ﺟﻠﺪ دوم. ، ص.
6. – 3 ….. ﻗﺮآن ﺗﻌﺮﯾﻔﯽ از ﺟﺮم ﻧﯿﺴﺖ در ﮐﺘﺐ ﻓﻘﻬﺎ ﻧﯿﺰ ﺟﺮم ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻧﺸﺪه ﺑﻠﮑﻪ ﺻﺮﻓﺎً ارﺗﮑـﺎب ﺑﺮﺧـﯽ. اﻋﻤﺎل
ﻣﻤﻨﻮع و …
بررسی ادله ی فیض در آرای نادر فقهی – راسخون
– ذخیره شده – مشابه
13 ژانویه 2015 … در فقه که بیشتر فقیهان می کوشند تا کسوت اعتدال بر قامت کنند و برخط احتیاط
قدم بردارند او بی مهابا وارد این عرصه شده و دیدگاه های شاذ و نادر رایج فقه را مورد ….. به
نظر می رسد در این مسأله هم چون موارد دیگر مرحوم فیض بین نجاست و حلیت فرق قائل
است، یعنی نجاست و طهارت یک مقوله و حلال و حرام مقوله دیگری است و …
81 – طهارت(انقلاب/شکوک و تطبیقات) – دوشنبه – 91/12/07
– ذخیره شده
25 فوریه 2013 … تقریرات دروس خارج · درس فقه استاد شب زنده دار 81 – طهارت(انقلاب/شکوک و تطبیقات
) – دوشنبه – 91/12/07. شما می توانید تقریرات اساتید مدرسه … قاعده است بر شبهه
مصداقیه خود قاعده. زیرا اگر هنوز خمر باشد نجس است و حالت سابقه اش نجاست است و اما
اگر از خمریت بیرون آمده باشد اشکال ندارد و قاعده طهارت جاری می شود.
آیا درست است که برخی از فقهای حنفی خوردن آبجو را حلال می‌دانند …
– ذخیره شده – مشابه
18 آگوست 2014 … این را از این متن از سایت حوزه علمیه عرفان آباد برداشت کردم: فقها مذهب حنفی، بین
خمر و سایر مسکرات تفاوتی قائل شده‌اند. بنا به تعریف فقها حنفی، خمر نوشیدنی
گندیده و شدت یافته از آب خرما یا انگور است که بدون جوشانیدن به حد سکر رسیده است
. لذا چنین شرابی به حکم صریح قرآن کریم، خمر نامیده شده و حرام هست.
الکل صنعتی نجس است؟ – گفتگوی دینی
– ذخیره شده – مشابه
10 نوامبر 2010 … دلیل نجاست، چنان که در مباحث گذشته ملاحظه شد، با روایاتى که دلالت بر طهارت مسکر
مى کند در تعارض است و اگر دلیل نجاست را در خصوص خمر مقدم داشتیم، یا به … و این
قاعده اى است که در باب تعارض به صورت عموم من وجه همه فقها آن راپذیرفته اند; به
عبارت دیگر اگر دو دلیل در مصداق الف و ب بایکدیگر تعارض کنند و عمل عامه …
طهارت اهل کتاب – گفتگوی دینی
– ذخیره شده – مشابه
30 ا کتبر 2009 … طهارت اهل کتاب. بنام خدا طهارت اهل کتاب (یهودی ، مسیحی ، زرتشت) اهل کتاب پاک اند
یا نجس؟ امام،بهجت:اری انان نجس هستند تبریزی،خامنه ای ،فاضل ….. مرحوم آیت الله
منتظری : به نظر اینجانب اهل کتاب در صورتی که به واسطه شرب خمر و اکل میته و گوشت
خوک و ملاقات با سائر نجاسات بالعرض نجس نشده باشند ، نجاست ذاتی …
مبانی معرفت‌شناختی نظریه تساهل و تسامح از منظر فقه – خبرگزاری فارس
– ذخیره شده – مشابه
31 ژانویه 2016 … در مباحث نظری اعمّ از عرفانی، فلسفی و کلامی، داوری درباره سازگاری و یا ناسازگاری
یک اندیشه یا اعتقاد، تساهل و تسامح بر نمی‌دارد بلکه از ضوابط و موازین علمی …
فقیهان و محققان بزرگ در مباحث کلامی و استنباطات و قواعد فقهی مثل قاعده لاحرج،
قاعده فراغ، قاعده طهارت، قاعده تجاوز که در مباحث اصولی جنبه‌های آن را می‌توان …
مفهوم شناسی مسکرات – بانک مقاله و تحقیق و پروژه | ایران داک | IRANDOC
– ذخیره شده – مشابه
تاریخچه پیدایش خمر در جمع ادیان ملل و مذاهب به اجماع علما و اخبار صحیحه شرب خمر حرام
و عمل شیطان می باشد و علت حرام بودن خمر و پیدایشش در کافی از ابی الربیع نقل شده
…. خمر: شراب انگور، اکثر فقها مسکرات، و از جمله خمر را در ضمن فی بست دهگانه نام
برده اند، و جمعی از فقها، ادعای اجماع بر نجاست آن کردند ولی در عین حال نجاست آن مورد …
خرید و فروش مسکرات – پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر
– ذخیره شده
18 مه 2017 … مراد از خمر فقط شراب گرفته شده از آب انگور نیست، بلکه مطلقِ مسکر است؛ اگرچه
ممکن است به بعضی از مسکرات، اسمِ خمر (یعنی شراب، در استعمالات فارسی) اطلاق
نشود، اما حرمت معامله، شامل این …. اختلاف فقهای امامیه در مورد مخدرات و دیگر مســکرات
جامد مانند آن، فقط در حکم این مسکرات از حیث طهارت و نجاست منحصر می‌شود.
شراب انگور – ویکی علوم اسلامی
– ذخیره شده – مشابه
20 فوریه 2012 … برخی، آن را به شراب انگور تعریف کرده و عطف ‘مُسکر’ را بر ‘خمر’ در بعضی روایات و
نیز کلمات فقها دلیل مغایرت آن دو با یکدیگر دانسته اند. قول یاد شده منسوب به مشهور
فقها … آیا برای تطهیر ظرف نجس شده به شراب، هفت بار شستن لازم است یا سه بار و یا
چون دیگر نجاسات، یک بار کافی می باشد؟ مسئله اختلافی است. 8.
اسباب تبدل موضوع (استحاله) – کاوشی نو در فقه
– ذخیره شده – مشابه
شیخ انصارى در این باره مى نویسد: »از آنچه یاد شد، روشن مى شود که زوال نجاست به
وسیله استحاله، قابل اختلاف نیست و بازگشت اختلاف فقها چه عامه و چه خاصه در پاره
اى ….. 39 از همین جا شاید بتوان حکم طهارت نجاسات مصنوعى را از دیدگاه ایشان به دست
آورد; چنان که وى در پاسخ استفتایى، بول تولیدشده در آزمایشگاه را پاک دانسته است.
40 …
[PDF] ١٠٨ ﯽﺎﭘ ﯿﭘۀ ، ﺷﻤﺎر ۱ ، ﺷﻤﺎره ﻧﻬﻢ و ، ﺳﺎل ﭼﻬﻞ و اﺻﻮل ﻪﻘﻓ -٩ ۲۸ – فقه و اصول
– ذخیره شده
21 نوامبر 2015 … رو در راﺳﺘﺎی ﺗﻘﻮﯾﺖ اﯾـﻦ دﯾـﺪﮔﺎه و ﺻﺪرﻧﺸـﯿﻨﯽ آن، ﻫﻤـﺔ دﻻﯾـﻞ و ﻣﺴـﺘﻨﺪات ﻗـﺎﺋﻼن ﺑـﻪ. ﻧﺠﺎﺳﺖ، ﻣﻮرد ﻧﻘﺪ و
ارزﯾﺎﺑﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﻧﺎﮐﺎرآﻣﺪی آن. ﻫﺎ ﺑﻪ روﺷﻨﯽ ﻧﻤﺎﯾﺎﻧﺪه ﺷﺪه اﺳﺖ. ﮔﻔﺘﻨﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻃﺮح اﯾﻦ ﺑﺤﺚ ﺗﻨﻬﺎ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ
ﻓﺮزﻧﺪان اﻫﻞ ﮐﺘﺎب ﻧﯿﺴ. ﺖ ﺗﺎ اﮔﺮ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﻗﺎﺋﻞ ﺑـﻪ ﻃﻬـﺎرت. آﻧﺎن ﺑﻮدﻧﺪ، اﯾﻦ ﺑﺤﺚ را ﺑﯿﻬﻮده ﺑﻪ. ﺷﻤﺎر آورﻧﺪ، ﺑﻠﮑﻪ
داﻣﻨﺔ آن ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﺸﺮﮐﺎن را ﻫـﻢ درﺑـﺮ ﺧﻮاﻫـﺪ ﮔﺮﻓـﺖ؛. ﭼﺮاﮐﻪ آﻧﺎن ﻧﯿﺰ ﺑﺮاﺑﺮ اﯾﻦ ﻧﻈﺮﯾﻪ ﭘﺎک.
سپندا – دانلود پایان نامه دانشگاه اصفهان | فروش پایان نامه
– ذخیره شده
1-5-4-1- دیدگاه دانشمندان امامیه و عامه در مورد شیخ صدوق 6 1-5-4-1-1-نظر امامیه درباره
شیخ صدوق 7 1-5-4-1-2-نظر اهل عامه … 3-1-4- مبانی و محکمات نظری در اسلام 69 3-1-4-1
-توحید 69 عنوان صفحه 3-1-4-2- نبوت 71 … 3-4-1-2- عدم نجاست خمر و جواز نماز خواندن
در لباس آلوده به آن 89 3-4-1-3- وجوب غسل جمعه 89 3-4-1-4-وجوب وضو بعد از لمس …
[PDF] شناسی عالمه مجلسی در تفسیر آیات االحکام روش – مبانی فقهی حقوق …
– ذخیره شده
28 آوریل 2016 … )باب طهارت(. است که از طریق. مقایسه. ی دیدگاه. های عالمه با. دیدگاه. های علمای دیگری
مانند: شیخ طوسی، شیخ طبرسی،. راوندی، فاضل مقداد، مقدس اردبیل. ،ی ….. مورد دیگر
اقسام نجاست)نجاست کفار و مشرکان است که شامل سه آیه می. باشد،. نجاست خمر و سایر
مسکرات که یک آیه را به خود اختصاص داده است. و. طهارت آهن که.
[PDF] ﺗﺄﻣﻠﻲ ﺑﺮ ﻣﺎﻟﯿﺖ ﮐﻼب در ﻓﻘﻪ اﻣﺎﻣﯿﻪ
– ذخیره شده – مشابه
ﻃﻬﺎرت ﻣﺴﺘﻌﻤﻞ. ﻟﺤﺎظ ﻧﺸﺪه. ﺑﺎﺷﺪ. ،. ﺟﻮاز اﻧﺘﻔﺎع داﻧﺴﺖ. (. ﺧﻮﺋﻲ. ،. ﮐﺘﺎب. اﻟﻄﻬﺎره. ،. /٢. ٣٢٨. ،). ﭼﺮاﮐﻪ.
ﻧﺠﺎﺳﺖ اﮔﺮ ﮐﻪ ﻣﻤﺤﺾ در ﻣﻨﺎﻓﻊ ﻏﯿﺮﻣﺸﺮوع و. ﺣﺮام ﻧﺸ. ﺪه ﺑﺎﺷﺪ از ﺣﯿﺚ ﻃﺒﻌﺶ ﻣﺎﻧﻊ. ﺑﯿﻊ ﻧﯿﺴﺖ …. ﻣﺎﻟﯿﺖ ﮐﻼب
ﺳﻪ. ﮔﺎﻧﻪ ﮐﻤﺎاﯾﻨﮑﻪ از اﯾﻦ دﯾﺪﮔﺎه ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻧﻈﺮ ﻣﺸﻬﻮر ﻓﻘﻬﺎ ﯾﺎد. ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺑﺤﺚ از آﻧﻬﺎ ﺗﺨﺼﺼﺎً. از ﻣﺪار ﺑﺤﺚ
ﺧﺎرج. اﺳﺖ ﻣﻀﺎﻓﺎ آﻧﮑﻪ ﺣﺎل ﺟﺮاوی ﻣﺰﺑﻮر. ﭼﻮن ﺧﻤﺮ و. ﺳﺮﮐﻪ اﺳﺖ ﻫﻤﺎن ﻃﻮر ﮐﻪ اﻧﮕﻮر در ﻃﻲ ﺗﺒﺪﯾﻞ. ﺷﺪن ﺑﻪ
ﺳﺮﮐﻪ …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی | پیشینه تحقیق
– ذخیره شده
14 ا کتبر 2017 … مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی. Author نوشته شده توسط lono
Comments بدون دیدگاه · مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی این فروشگاه
دارای نماد اعتماد الکترونیکی بوده و تمامی محصولات آن گارانتی برگشت وجه دارد
مبانی نظری حساسیت اضطرابی 20,000 دانلود مبانی نظری تیپ شخصیتی A 25,000

[PDF] ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻧﺼﺐ درآرای ﻓﻘﻬﺎی اﻣﺎﻣﯿﻪ ﻣﻔﻬﻮم ﭼﮑﯿﺪه ﺧﻮارج ﻧﺼﺐ – فقه و مبانی حقوق اسلامی
– ذخیره شده – مشابه
20 سپتامبر 2011 … ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻣﺨﺘﺎر ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺪﻟّ. ﻞ. ﺗﺒﯿﯿﻦ ﺷﻮد . ﭼﺎﻟﺶ ﻧﻈﺮی ﭘﺪﯾﺪ آﻣﺪه ﺑﯿﻦ ﺷﻤﺎری از ﻣﺤـﺪّ. ﺛﺎن اﺧﺒـﺎری و ﻓﻘﯿﻬـﺎن اﻣـﺎﻣﯽ
. ﻣﺘﺄﺧّ. ﺮ از اﯾﺸﺎن ﻧﯿﺰ در اوج ﻣﺒﺎﺣﺚ ﻓﻘﻬﯽ اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻧﺸﺴﺘﻪ اﺳﺖ . در اﯾـﻦ ﻣﯿـﺎن. ،. ﺗﺒﯿـﯿﻦ. دﯾﺪﮔﺎه ﻓﻘﻬﯽ اﻣﺎم ﺧﻤﯿﻨﯽ
. ره(. ) در ﮐﺎﻧﻮن ﺗﻮﺟﻪ ﻧﮕﺎرﻧﺪﮔﺎن ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ . واژ. ﮔﺎن. ﺷﻨﺎﺳﯽ ﻧﺼﺐ. ﭘﯿﺸﺘﺮ اﺷﺎره ﺷﺪ ﮐﻪ ﻣﻔﻬﻮم ﻧﺼﺐ،
اﺻﻄﻼﺣﻲ آﺷﻨﺎ در ادﺑﯿـﺎت ﻓﻘـﻪ و ﻓـﺮق و ﻣـﺬاﻫﺐ. اﺳﺖ . ردّ. ﭘﺎی آن را در ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻟﻐﻮی …
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر دیدگاه فقها کتاب شیعه سنی جستجو شده

مبانی نظری طهارت و نجاست خمر دیدگاه فقها کتاب شیعه سنی جستجو شده مابین کلیه
وب سایتها و وبلاگها به همراه لینک دسترسی به منبع آن.
مقاله، پروژه، دانشگاهی، تحقیق، پایان نامه، پروپوزال، طرح توجیهی …
– ذخیره شده
13 ا کتبر 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها. شروع دانلود دانلود مقاله فایل مقاله ی
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها آماده دانلود می باشد. شما در حال مشاهده فایل
دانلودی با نام مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها میباشید. برای دیدن
جزییات کامل و مشخصات این فایل دانلودی باید بر روی دکمه دانلود کلیک کنید.
الکل ومصرف مشروبات – عنوان
– ذخیره شده
13 ژوئن 2017 … مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنیدسته: علوم انسانی
بازدید: 2 بار فرمت فایل: docx حجم فایل: 153 کیلوبایت تعداد صفحات فایل:
95مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی قیمت فایل فقط
27,000 تومان مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، …
مبانی نظری گیاه جو، تنش سرمازدگی، ارتباط ورنالیزاسیون (بهاره سازی …
– ذخیره شده
با توجه به اهمیت محتوای وبلاگ مبانی نظری گیاه جو، تنش سرمازدگی، ارتباط
ورنالیزاسیون (بهاره سازی) با تحمل به تنش سرما خواهشمند است چنانچه عناوین و مطالب
مندرج را نا مناسب و خلاف موازین اخلاقی و یا قوانین می دانید بر روی گزینه درخواست
حذف کلیک نمائید. بدیهی است مسئولیت کلیه اطلاعات پست و وبلاگ نمایش داده شده
با عنوان …
جشنواره علامه حلی | جستجو در وبلاگها | برترین عناوین
– ذخیره شده
… عضلات بزرگ انشای تصویر نویسی نگارش هشتم صفحه 23 مبانی نظری اخلاق
حسابرسی، تعهد حرفه ای و تعهد سازمانی، اخلاق ناکارآمد حسابرسی، کیفیت حسابرسی
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها مقاله کشاورزی با عنوان علفهای هرز مبانی
نظری روابط ترکیه با کشور های آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان مبانی
نظری …
نجاست مسکر مایع – مکارم الابرار – مکتب شیخی – Shaykhism
– ذخیره شده
11 جولای 2017 … در این مورد احادیث مختلف است، زیاد بودن احادیث به طرفی یا اجماع برخی از علما سبب
ترجیح نبوده و حجت نیست. و اینکه عده ای احادیث طهارت مسکر مایع را حمل بر تقیه
کرده اند، مرحوم کرمانی اع این نظریه را مردود دانسته، چرا که بیشتر علماء سنی نیز حکم
به نجاست داده اند و اگر تقیه را بخاطر میل سلاطین به نوشیدن مسکرات …
اهنگ ابراهیم تاتلیس خوش گلدین یار html | جستجو در وبلاگها …
– ذخیره شده
… عضلات بزرگ انشای تصویر نویسی نگارش هشتم صفحه 23 مبانی نظری اخلاق
حسابرسی، تعهد حرفه ای و تعهد سازمانی، اخلاق ناکارآمد حسابرسی، کیفیت حسابرسی
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها مقاله کشاورزی با عنوان علفهای هرز مبانی
نظری روابط ترکیه با کشور های آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان مبانی
نظری …
پکیج نمونه نامه های اداری مورد نیاز+ فایل آموزشی اصول نامه نویسی و … – li4
– ذخیره شده
پکیج نمونه نامه های اداری مورد نیاز+ فایل آموزشی اصول نامه نویسی و راهنمای نوشتن نامه
های اداری. پکیج نمونه نامه های اداری مورد نیاز+ فایل آموزشی اصول نامه نویسی و راهنمای
نوشتن. دانلود نمونه نامه های اداری مورد نیاز+ فایل آموزشی اصول نامه نویسی و راهنمای
نوشتن نامه های اداری،. در قالب 83 نمونه نامه اداری موردنیاز و فایل آموزشی.
پاورپوینت آلودگی و وارونگی هوا – li4
– ذخیره شده
… پیش بینی هوش فرهنگی بر اساس ویژگی های شخصیتی و کیفیت روابط اجتماعی
در مدیران مدارس شهر · پروپوزال تدوین راهبردهای فرهنگی هیئت های دینی و مذهبی مورد
مطالعه: سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلا · مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه
فقها، کتاب، شیعه، سنی · تحقیق بررسی شهرستان یزد · حماسه · مبانی نظری یارانه،
شاخص …
مباین – مرجع خبری
– ذخیره شده
برچسب ها : مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی , مبانی
نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، سنی , مبانی نظری طهارت و نجاست
خمر , مبانی نظری طهارت , مبانی نظری , طهارت و نجاست خمر , دیدگاه فقها، کتاب، شیعه،
سنی. روایت زیر به باقر علیه السّلام نسبت داده شده است: «و قَالَ: مَنِ اسْتَفَادَ أَخاً فِی اللَّهِ

بررسی فقهی شهادت زن در اسلام (14) | تایم دانلود
– ذخیره شده
8 فوریه 2017 … هر مکتب و ایدئولوژی برای فراخوانی جامعه به سوی خویش باید نیازهای فطری انسان ها و
مشکلات جوامع را در نظر گرفته، بر طبق آن، مبانی خویش را بنیان و به جامعه ارائه نماید
: (فَأَقِمْ وَجْهَکَ لِلدِّینِ حَنِیفاً … فقها در مورد ارزش شهادت زن دیدگاه واحدی نداشته و نظریات
مختلفی، ولو با اندکی اختلاف، در کتاب های خود ارائه کرده اند.
تأملی در فقه ضرورت ‌انگار وحید بهبهانی – پایگاه اندیشوران حوزه
– ذخیره شده
29 ژوئن 2016 … موضوع: فقه و اصول. تأملی در فقه ضرورت ‌انگار وحید بهبهانی. سروش محلاتی. چکیده.
یکی از ویژگی های استدلال های وحید بهبهانی، استناد فراوان، به «ضرورت … بر این
اساس، حکم ضروری، فراتر از حکم قطعی است، زیرا حکم قطعی می تواند «نظری» بوده و
نیازمند استدلال باشد، در حالی که حکم ضروری مانند بدیهیات بوده و …
[PDF] واکاوی نظرات فقهی طهارت مسکرات چکیده ” و الخمر انما آیه به توجه با فق
– ذخیره شده
مبانی. حقوق. دانشگاه. آزاد. اسالمی. ،واحد. تهران. مرکزی. ،باشگاه. پژوهشگران. جوان.
1arabahmadi@gmail.com. -2. استادیار گروه فقه و حقوق اسالمی. ، واﺣد ﺗﮭران ﻣرﮐزى،
داﻧﺷﮕﺎه … بر. نجاست. خمر. و. سایر. مسکرات. نیافته. اند. و. حکم. به. طهارت. آن. کرده. اند .
این نوشتار. در صدد بازخوانی دالیل طهارت و یا نجاست مسکرات از دیدگاه فقها با شیوه
ای نو.
خمر – دانشنامه جهان اسلام
– ذخیره شده – مشابه
پیروان این دیدگاه درباره همانندى حکم خمر با دیگر مسکرات از نظر پاکى و نجاست،
اتفاق‌نظر ندارند (رجوع کنید به ادامه مقاله).به نظر عموم فقهاى امامى و اهل سنّت و به … به
تصریح برخى فقها موضوع طهارت یا نجاست مسکرات، به مسکراتى اختصاص دارد که
اصالتآ مایع‌اند هرچند بعدآ به طریقى جامد شوند. بنابراین مسکرى که از ابتدا جامد بوده،
پاک …
نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی و مراجع تقلید در مورد اهل حق (علی اللهی …
– مشابه
15 آوریل 2014 … با توجه به عقاید فرقه اهل حق و براساس آموزه های دین مبین اسلام و اصول قانون اساسی،
این فرقه ضاله شناخته شده و رسمیت ندارد از این رو در انجام امور مربوط به مذهب و مرام
خویش و یا … در غیر این صورت باید هنگام تماس با آنها یا خوردن غذاى آنان، مسأله طهارت و
نجاست مراعات شود. … دیدگاه مراجع عالیقدر شیعه در مورد این فرقه:.
لیست پایان نامه های با موضوعات قرآنی + چکیده و نویسنده – ماهِ پژوهش
– مشابه
21 ژانویه 2013 … فصل سوم : با توجه به اینکه علما و دانشمندان و محققان از دسته‌های مختلف فکری و
عقیدتی به این امر پرداخته‌اند معاد شده نظرات و عقاید آنها مورد بررسی و شبهات به عمل
آمده را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم . فصل چهارم: نظریه ملاصدرا و نقد نظریه ملاصدرا همانطور
که بیان شد اهمیت معاد تا اندازه‌ای است که دیدگاههای مختلفی را دربردارد با …
مدیریت حوزه علمیه استان قم – اخبار > موضوعاتی را که شما نمی توانید …

29 ا کتبر 2017 … 196 احکام غیبت زوج در روابط خانوادگی از دیدگاه فقه و حقوق 197 احکام فقهی ارباب
رجوع … 271 احکام نواصب، طهارت و نجاست، تصرف اموال آنها، وجوب قتل آنها و … 272
احکام و آثار اهداء …… 2112 بررسی انتقادی مبانی نظری تاریخ نگاری کتاب مکتب
درفرایندتکامل ازآقای سیدحسین مدرسی طباطبایی 2113 بررسی انتقادی …
معنای این عبارت که آیت الله خویی از جهت نظری معتقد به طهارت خمر(شراب)
– ذخیره شده
آیت الله خویی در مقام فتوا حکم به نجاست شراب داده اند و می گویند:( شراب و نبیذی که
مسکر است ، چنانچه به خودی خود روان باشد، نجس است، و بنا بر احتیاط واجب هر چیزی
که انسان را مست می‌کند، چنانچه به خودی خود روان باشد نیز نجس است.) بله! ایشان قایل
به نجاست هر مایع مست کننده بنا بر احتیاط واجب است و می گویند: ( بر طبق مباحث …
[PDF] Page 1 ت تهیه فایل WORD ایرن مقاله به سایت DaneshResan.COm …
– ذخیره شده
بررسی روشی شناختی مبانی حقوقی فقیهان صاحب مکتبی چون محقق اردبیلی،.
تأثیر بسزایی در تبیین تکامل اجتهاد … باب – شهرت عملی که از نظر علما، مشهور
بودن فتوا به. حکمی در میان فقیهان با معلوم بودن مستند …. میگوید: «دلیل بر نجاست
خمر، اجماعی است که از شیخ طوسی و سید مرتضی نقل. شده… و دلیل دیگر، آیهٔ نود سورهٔ
مائده …
آسیاب غلتکی شیعه – سنگ شکن مخروطی
– ذخیره شده
آخرین محصولات پایان نامه و پروژه های دانشگاهی. بهینه سازی مدار آسیاب (سنگ شکن) ,
مبانی نظری طهارت و نجاست خمر، دیدگاه فقها، کتاب، شیعه، . بررسی قیمت … نظریه
معرفت امامیه و توجیه مبانی و اصول عقاید آنان. این تحقیق با فرمت ورد ، قابل ویرایش
، در 16 صفحه تهیه شده استنخستین کتابی است که در باره ی . بررسی قیمت …
پژوهشکده فقه و حقوق – پاتوق کتاب فردا
– ذخیره شده
موضوع شناسی در فقه: گفت و گو … میراث فرهنگی: بررسی فقهی – حقوقی (چاپ اول)
میراث فرهنگی: بررسی فقهی – … نظریه حق الطاعه (چاپ دوم) نظریه حق الطاعه … پژوهش
الکل و فراورده های آن در فقه اسلامی نخست نجاست یا طهارت خمر و سایر مسکرات را از ادله
شرعی به دست آورده سپس به این پرسش پاسخ میدهد که آیا عنوان خمر یا مسکر بر الکل

اصل برائت – بخش اول – حقوق
– ذخیره شده – مشابه
[15] استصحاب یکی از اصول عملیه مورد بحث در علم اصول فقه است و کوتاهترین
تعریف آن عبارت است از “ابقاء ماکان”. …. پس هرگاه ادعا شود که کسی مرتکب تخلفی از
نظامات و قوانین شده، به حکم عقل پاکی و طهارت سابق او استصحاب می شود و اصل برائت
ظاهر می گردد و مادام که با ارائه دلایل قاطع آن تغییر حالت سابق به ثبوت نرسد نمی توان
به …
مدخل برگزیده : اندیشۀ فقهی امام خمینی/ احمد پاکتچی
– ذخیره شده
14 ژوئن 2016 … در مطالعۀ ابعاد مختلف اندیشۀ فقهی امام، این مبانی و اصول حاکم در چهارچوب 3 بحث مهم،
یعنی انسان‌شناسی فقهی امام، کیفیت مواجهۀ وی با فقه و اصول به‌مثابۀ علم، و …..
البتـه امام در مباحث نظری بر آراء حائری انتقادهایی هم داشت و با تعبیر احترام‌آمیز «
شیخنا العلامه» بارها به نقد دیدگاههای او برخاسته است (مثلاً نک‍ : البیع، …
[PDF] اصل مقاله (808 K) – مطالعات فقهی و فلسفی

ب قلیل به صرف مالقات نجس نمی شود اما بر اساس روایات اسافادا از آن کراهت دارد .
کلیدواژگان. آب قلیل، آب کر، ارتکاز، تنجس، عسر و حرج . *. استادیار. گروه. فقه ….
به عنوان مثال، علمای اصول، بر این باورند که حصر یکی از بهترین ادله ایسات کاه …..
ماصوصا این که اصل نجاست خمر مشکوک است؛ چرا که روایات آن اختالفی می باشاد . در.
90324 اسپری بدن 150 میل Desireblue

… اسپری بدن 150 میل Desireblue. 90324 اسپری بدن 150 میل Desireblue. 90324
اسپری بدن 150 میل Desireblue. کاتالوگ بادران. خواندن ادامه مطلب در منبع اصلی.
تمامی پست ها توسط ربات جمع آوری می شوند و با ذکر منبع بازنشر می شوند. در صورت
مشاهده پست های ناقض قوانین جمهوری اسلامی لطفا با ایمیل websiteirani.co@gmail.
com …
مقاله نظرات شمندان غربی درباره قرآن کریم :: نوترین
– ذخیره شده
این نوشتار در صدد بازخوانی دلایل طهارت و یا نجاست مسکرات از دیدگاه فقها با شیوه
ای نوین می باشد . … !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !
important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140
% !important;border-radius:5px;} مقاله کامل در مورد نظریه متعالى بودن زبان قرآن
لینک …
مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتماد – فایل فردا
– ذخیره شده
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتماد گزارش تخلف برای مبانی نظری و پیشینه
تحقیق اعتماد … در پژوهش خود درباره اعتماد نتیجه گرفتند، که اعتماد در بسیاری از
نظریه های علمی، مانند نظریه هزینه معاملاتی (ویلیامسون،1975) ، نظریه تبادل اجتماعی (
بلو، 1964 )، نظریه نمایندگی (ایسنهارد 1982)، دیدگاه مبتنی …
عدالت – دانلود منابع – مقاله – تحقیق- پروژه

در نهایت مدل مبارزه با فساد اداری مبتنی بر راهبردهای مدیریتی، فرهنگی ، اقتصادی و
سیاسی مدنی بر اساس مبانی نظری و نیز یافته های تحقیق ارائه شده است. …… اما قطعا
قاعده حجیت بینه در سراسر ابواب فقه کاربرد دارد از قبیل اثبات طهارت یا نجاست
شناخت قبله و وقت نماز پاکی لباس نمازگزار عدالت مجتهد و امام جماعت و قاضی و شاهد
مسائل …
[PDF] لینک دانلود کامل – معاونت پژوهش حوزه علمیه
– مشابه
تبیین راه های اثبات وجود خدا از دیدگاه نهج البالغه و تطبیق آن با قرآن. نصرت نیل
ساز- زهره بابااحمدی میالنی. حدوث مخلوقات، خداشناسی، صنع الهی، قرآن، نظم، نهج البالغه
. کلیدواژه ها: 5. بررسی مقاله »شراب« از دایره المعارف قرآن لیدن. سیدمحمد موسوی مقدم –
غالمحسن اسفندیاری- سیدمحسن قائمی خرق. اثم، خمر، رحیق، فقه، قرآن، مسکر، نبیذ.
جهان – شفقنا
– ذخیره شده
شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) – حضرت آیت‌الله العظمی مکارم
شیرازی به پرسشی درباره تفاوت معنای اجتهاد در اصطلاح فقهای شیعه و اهل سنت حدّ …
العظمی جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود بیان کرد: تطبیقات در اصول مهم است چرا
که اجتهاد فقط تسلط به علم نظری نیست بلکه انسان باید بتواند از این علم نظری به

اخبار > مبانی معرفت‌شناختی نظریه تساهل و تسامح از منظر فقه
– ذخیره شده
در مباحث نظری اعمّ از عرفانی، فلسفی و کلامی، داوری درباره سازگاری و یا ناسازگاری
یک اندیشه یا اعتقاد، تساهل و تسامح بر نمی‌دارد بلکه از ضوابط و موازین علمی و منطقی
…. فقیهان و محققان بزرگ در مباحث کلامی و استنباطات و قواعد فقهی مثل قاعده لاحرج،
قاعده فراغ، قاعده طهارت، قاعده تجاوز که در مباحث اصولی جنبه‌های آن را می‌توان سراغ …
تقریرات بحث خارج فقه -بحث دهن متنجس و قاعده حرمت بیع نجس و حرمت …
– مشابه
ما در بحث نجاست این بحث را نداریم و فقط یک روایت داریم که آن هم موش زنده است نه مرده.
اونی که در ورایت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم دارند موش مرده است نه زنده. ما در
بحث نجاستمان روایتش را نداریم ولی در بحث بیع و اطعمه داریم و در روایات ما روایت
تفصیل قائل شدن آمده است. الآن فی الجمله مقداری از بحث طهارت را میخوانم. عرض کرده
ایم …
هدایت‌الطالبین/مطلب اول – ویکی‌نبشته
– ذخیره شده
23 ژوئن 2016 … فصل بدانکه اختلاف در مابین علما دوگونه است یکی اختلاف در فروع دین و یکی در
اصول دین. … بلاشک مکذّب خدا و رسول است و انکار خدا و رسول بلااشتباه کفر است
مثل آنکه کسی از شیعه منکر نماز یومیه شود یا منکر حرمت خمر شود مثلاً یا چیزی دیگر
از بدیهیات دین پیغمبرصلی الله علیه و آله پس او یقیناً کافر است.
[PDF] تنظیم صفحات اول فصلنامه – مجله پژوهش های فقه و حقوق اسلامی
– ذخیره شده
1 ژانویه 2016 … از آن برخوردارند و. از نگاه. دینی این حق، از بدو. خلقت حتی برای جنین انسان هم ثابت
است، هدف دراین. تحقیق، ساخت قاعده فقهی کرامت است، زیرا یکی از نیارهای فقه
اجتماعی و حکومتی همین شیوه خواهد. بود، در این راستا با بر. رسی و تحلیل مفهوم و
مبانی کرامت. ، ادل. یه. شرعی و دیدگاه علماء می. توان به این. مهم پرداخت، اندیش.
[PDF] An Inquiry into the Reasons for the Jurists’ Difference of Opinion in …
– ذخیره شده
ﻓﻘﻪ. و اﺻﻮل. ﺷﻤﺎره. /1. 83. ﻃﺮح ﻣﺴﺄﻟﻪ. در ﻓﻘﻪ اﺳﻼم ﻣﻮارد ﻓﺮاواﻧﯽ وﺟﻮد دارد ﮐﻪ ﻓﻘﻬﺎ در ﻣﺴـﺄﻟﻪ ﯾـﺎ ﻣﺴـﺎﺋﻠﯽ
اﺧـﺘﻼف ﻧﻈـﺮ. دارﻧﺪ ﯾﺎ ﺣﺘﯽ ﯾﮏ ﻓﻘﯿﻪ در ﯾﮏ ﻣﺴﺄﻟﻪ در ﮐﺘﺎ. ﺑ. ﯽ ﻧﻈﺮی دارد و در ﮐﺘﺎب دﯾﮕـﺮ ﻧﻈـﺮی ﻣﺘﻔـﺎوت
…… ﻃﻬﺎرت ﺑﻪ ادﻟﻪ. ای ﭼﻮن اﺻﺎ. ﻟﺔﹸ. اﻻﺑﺎ. ﺣﺔ. ، اﺻﻞ اﺳﺘﺼﺤﺎب، ﻓﺘـﻮای اﮐﺜـﺮ و ﺑـﺎﻻﺧﺮه ﺑـﻪ رواﯾـﺎﺗﯽ. اﺳﺘﻨ.
ﺎد ﺟﺴﺘﻪ. اﻧﺪ. در اﯾﻦ ﻣﯿﺎن، اﺧﺒﺎر دال ﺑﺮ ﻧﺠﺎﺳﺖ ﺧﻤﺮ ﺑﺎ رواﯾﺎت ﻃﻬﺎرت ﺗﻌﺎرض دارﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﺸـﻬﻮر،. رواﯾﺎت دال
ﺑﺮ …
درباره وجوب عدم اجرای مجدد حکم اعدام پس از حیات دوباره، بین همه علما اجماع …

11 نوامبر 2013 … با این حال چند ساعت بعد علائم حیاتی در او مشاهده شد و این امر، بحث های گسترده ای را
در حوزه فقه و حقوق برانگیخت؛ برخی خواستار اجرای مجدد حکم اعدام بودند و در مقابل عده
ای دیگر، خواهان آزادی او … در موضوع مورد بحث ما، تا جایی که بنده از مبانی فقهی اجتهادی
اطلاع دارم، به نظر می رسد نباید اختلاف نظری وجود داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *