دانلود برتر مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی،
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 8
فرمت فایل docx
حجم فایل 110 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 72

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


کتابخانه های دیجیتال و سنتی

کتابخانه ها محل ذخیره ی دانش ها هستند. کتابخانه دیجیتال، کتابخانه ای است که در آن منابع تمام متن وخدمات کتابخانه ای به صورت دیجیتال در اختیار کاربران قرار می گیرد.

کتابخانه های دیجیتالی، کتابخانه های الکترونیکی ای هستند که در آنها شمارزیادی از کاربران که از نظر جغرافیایی پراکنده هستند می توانند به محتوای منابع گوناگون مواد الکترونیکی مانند:متن، تصاویر،نقشه ها، صداها دسترسی داشته باشند. درکتابخانه دیجیتال چندین کاربر می توانند در زمان واحد از یک منبع خاص استفاده کنند. (واسولو و اسرینی[1]، 1389، 41).

……………………….

سیر تحول کتابخانه ها

به طور کلی کتابخانه ها از لحاظ ساختاری به پنج دسته اصلی و در واقع به پنج نسل طبقه بندی می شوند.

نسل اول : کتابخانه های سنتی[2]

در این کتابخانه ها ، همه متون و مواد آموزشی و تحقیقی به صورت نسخه های چاپی و یا خطی در قرون گذشته بوده و انواع خدمات کتابداری چه خدمات داخلی مثل فهرست نویسی ، رده بندی و جز آن و چه خدمات خارجی مثل ارتباط و ارایه خدمات به کاربران یا مبادله با دیگر کتابخانه ها به صورت دستی و توسط کتابدار انجام می شد.

……………

– کتابخانه دیجیتال

– مفهوم

بحث کتابخانه های دیجیتال بحثی روزآمد و نوین در جامعه، حداقل در حوزه علوم کتابداری و فن آوری اطلاعات می باشد. برداشت عموم از کتابخانه های دیجیتال مانند حکایت قدیمی برداشت افراد از فیل در اتاق تاریک میباشد که هر کسی با لمس کردن برخی از اعضای فیل پی به آن چیزی می برد که در ذهن خود تصور می کردند و آن تصور خود را برای دیگران توصیف می کرد، در زمان حال افراد نیز برداشتهایی از کتابخانه های دیجیتال در ذهن و تصور خود دارند که زیاد با واقعیت برابری نمی کند.کتابخانه دیجیتالی دارای تعاریف مختلفی است که پژوهشگران از آن ارائه داده اند که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

کتابخانه دیجیتال در تعریف سنتی :

کتابخانه های دیجیتال سازمان هایی هستند که در آن کارکنان متخصصی به انتخاب و سازماندهی منابع اطلاعاتی دیجیتال بپردازند ، اطلاعات تمام متن دیجیتال به جامعه کاربران آن کتابخانه ارائه شود و وابسته به یک کتابخانه سنتی باشد؛(مجیدی و همکاران، 1386).

…………….

-اهداف

یک کتابخانه دیجیتالی با هدف تسهیل دسترسی مردم جهان به کتاب و منابع مختلف در هر زمان و مکان شروع به کار می کند تا محققان، دانشمندان، دانشجویان و افراد علاقه مند به مطالعه بتوانند آسوده تر تبادل اطلاعات و نظر کرده و دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.کتابخانه های دیجیتالی همان اهداف و عملکردهای کتابخانه های سنتی را داردکه شامل…………..

-ویژگی ها و اجزاء

از آغاز هدف تمام کتابخانه‌ها دسترسی به اطلاعات بوده است تا بتوانند در ارائه خدمات بهتر به مراجعین همیشه پیشقدم باشند. کتابخانه‌های سنتی با در اختیار قرار دادن کتب و منابع چاپی به مراجعین کتابخانه‌ها، به اهداف خود که همان ارائه اطلاعات بوده است دست پیدا کرده‌اند. حال با پیشرفت تکنولوژی و افزایش اطلاعات، کتابخانه‌های سنتی توان جوابگویی به افراد را ندارند. در اینجاست که تکنولوژی به کمک کتابداران می‌آید و با استفاده از فضای مجازی منابع را بدون حضور………..

– مزایا

کتابخانه های فیزیکی دارای مشکلات متعددی هستند از جمله اینکه در این نوع کتابخانه ها دسترسی به کتابها تنها به میزان تعدادکپی آن ممکن است و مراجعه کنندگان بعدی امکان استفاده از آن را ندارند همچنین امکان استفاده از این نوع کتابخانه ها در روزهای خاصی از هفته و در ساعت های معینی ممکن است .در کتابخانه های سنتی ریسک از بین رفتن اسناد در اثر سهل انگاری و یا اشتباده وجود دارد و حتی ممکن است غیرقابل جبران باشد و دسترسی به کتابها برای افراد در نقاط دور افتاده بسیار به سختی انجام می گیردولی با ظهور کتابخانه های دیجیتالی این محدودیت ها از بین رفته و افراد بسیاری از مزایای این نوع کتابخانه ها بهره مند شده اند به این صورت که در کتابخانه های الکترونیکی امکان دستیابی به منابع برای……………

– تفاوت کتابخانه سنتی با کتابخانه دیجیتال

کتابخانه های سنتی کتابخانه هایی هستند که مجموعه اطلاعات آنهابصورت چاپی است و کلیه عملیات کتابخانه ای و ارائه خدمات اطلاعاتی بصورت دستی انجام می شود. این کتابخانه ها نیاز به فضای مناسب دارند و استفاده کنندگان برای دستیابی به اطلاعات وقت زیادی صرف می کنند که در مواردی بی نتیجه است . از طرفی محدودیت ساعت کار کتابخانه ها موجب…………

– پورتال کتابخانه ای

پورتال[3] در معنای لغوی به معانی باب، سر در، دروازه، مدخل، ایوان می­باشد. این کلمه با توجه به کاربرد آن در علوم می­تواند معانی مختلفی پیدا کند، به عنوان مثال در علم معماری به معنی درگاه می­باشد.

…………….

– مجموعه کتابخانه دیجیتال

– انواع منابع الکترونیکی

در کتابخانه دیجیتالی، تمام منابع و یا برخی از کتاب های پر مراجعه به صورت فایل های قابل استفاده در رایانه در آمده و در اختیار مراجعین قرار می گیرد.این منابع می توانند با استفاده از شبکه های محلی یا جهانی (به صورت وب سایت) قابل دسترس عموم باشند و یا با استفاده از میزهای مخصوص کتاب دیجیتال، فقط در محیط خود کتابخانه، یا در محیط های مورد نظر کتابخانه نظیر فرهنگسراها، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار شهری و بین شهری و… مورد استفاده قرار گیرد.

……………….

-کتاب الکترونیکی

در عصر حاضر زندگی انسان ها راکد باقی نمی ماند و روز به روز به سوی مدرنیته حرکت می کند. تکنولوژی در تمام بخش های زندگی انسان ها رخنه کرده و زندگی ها را به سوی آرامش سوق می دهد. اما در زمینه فرهنگی چیزی که از بنیان تغییر کرده کتاب است .ایده ایجاد کتاب های الکترونیکی برای نخستین بار در سال 1971 مطرح شد . این طرح با استقبال چشمگیری روبه روشد به طوری که کتاب های الکترونیکی در سال های اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرد .

…………..

– نشریه الکترونیکی

ارائه مجلات چاپی در قالب الکترونیکی از اوائل دهه 1980 شروع شد. در ابتدا مجلات از طریق پست الکترونیک ی افراد، با اطلاعات حاوی عنوان، چکیده، اطلاعات کتابشناختی مجلات و شماره ارجاع مخصوص برای دریافت متن کامل آن ها از طریق FTP برای آن ها ارسال می شد.در طول دهه 1990 پدیده‌های گوناگونی که به شکل‌های متفاوت، با عنوان مجلات الکترونیکی یا نشریات الکترونیکی نامیده می‌شوند، بوجود آمدند و به نظر می‌رسد که مدیریت پیایندها را در کتابخانه‌ها………………..

– چند رسانه ای

پیدایش مفهوم چندرسانه‌ای را می‌توان در دهه 1940 جست‌وجو کرد. در سال 1945، وانوار بوش[4]، مشاور علمی روزولت، طرحی برای تولید دستگاهی تحت عنوان مِمِکس[5] ارائه کرد تا بتواند متن، نقشه، عکس، و یادداشت‌های شخصی را با یکدیگر ترکیب کند و نمایش دهد. چنین دستگاهی هرگز ساخته نشد، اما امروزه به‌عنوان نخستین اندیشه مطرح‌شده درباره……………

پایان نامه و رساله

تز[6] ، رساله[7] یا پایان‌نامه نوشته‌ای است که به‌وسیله داوطلب درجه دانشگاهی، به‌عنوان یکی از شرایط احراز آن، ارائه می‌شود و نویسنده آن دانشجویی است که زیر نظر کلی یک هیأت علمی کار می‌کند. موضوع انتخابی پایان‌نامه، معمولاً، محدود و تخصصی است و تحقیق در مورد آن، زمان مشخص و مبتنی بر روش علمی را طلب می‌کند .همین ویژگی است که پایان‌نامه را تبدیل به منبع اطلاعاتی ارزشمندی برای علاقه‌مندان به آن حوزه موضوعی می‌سازد. پایان‌نامه‌ها معمولاً اساس تدوین مقاله‌ها یا کتاب‌های منتشر شده بعدی می‌شوند و تا آن زمان تنها مدرک دسترس‌پذیر آن فعالیت علمی محسوب می‌شوند .اهمیت پایان‌نامه‌ها را معمولاً از دو دیدگاه ارزیابی می‌کنند:

 • به‌عنوان گامی مقدماتی و نخستین تحقیق جدی و منضبط دانشجو در زمان‌بندی مشخص
 • به مثابه کاری نهایی که برآیند کل یافته‌های دانشجو در طول دوره تحصیلی است .

عمده دلایل تهیه پایان‌نامه تحصیلی عبارتند از:

 • یادگیری روش‌شناسی تحقیق؛
 • توسعه نگرش علمی؛
 • کسب موفقیت برای مطالعه‌ای جدی و عمیق و کسب تجربه علمی در حوزه موضوعی خاص؛
 • کسب مهارت برای مطالعه نقادانه و موشکافانه؛
 • بهره‌مندی از اطلاعات جدیدتر؛
 • شرط لازم برای دریافت مدرک تحصیلی؛
 • انتشار نتایج پایان‌نامه به‌شکل مقاله پژوهشی در مجلات علمی و تخصصی.

قابلیت‌های این‌گونه منابع از نظر اطلاعاتی و پژوهشی، سبب شده است که پایان‌نامه‌ها را از دو دیدگاه در رشته‌های مختلف دانشگاهی و پژوهشی مورد توجه قرار دهند: یکی به‌عنوان مدرک مفید پژوهشی (به اعتبار متن تحقیق)؛ و دیگری به مثابه نوعی کتابشناسی تخصصی (به اعتبار فهرست مآخذ پایانی) (حرّی، 1372).

استفاده از پایان‌نامه تابع شرایط ویژه‌ای است زیرا، از لحاظ حقوقی، تکثیر و نقل از پایان‌نامه‌های تحصیلی بدون اجازه از صاحبان اثر (دانشجو و استاد راهنما) مجاز نیست. طبق قانون واسپاری، نسخه های محدودی به دانشکده محل تحصیل و کتابخانه مربوط ارائه می‌شود و در کتابخانه‌ها نیز سعی شده است از پایان‌نامه‌ها فقط در حد مطالعه در محل و احیاناً معدودی نقل قول با ذکر منبع و یا استفاده از منابع و مراجع معرفی شده و نهایتاً روبرداشت چکیده پایان‌نامه‌ها استفاده شود (بنی اقبال ،1377).

فهرست پایان‌نامه‌ها هم اکنون به‌گونه‌های مختلف چاپی و رایانه‌ای در دسترس است. مهم‌ترین منبع در سطح جهانی، چکیده‌نامه بین‌المللی پایان نامه‌های تحصیلی[8] است که چکیده پایان‌نامه‌های دکترای پذیرفته شده در دانشگاه‌های امریکا از 1861 تاکنون را دربرمی‌گیرد. این منبع هم به‌شکل چاپی و هم به‌صورت صفحه فشرده تولید می‌شود. در پایگاه اطلاعاتی لیزا [9]نیز اطلاعات کتابشناختی و چکیده پایان‌نامه‌های کتابداری و اطلاع‌رسانی وجود دارد. در انگلیس، نمایه پایان‌نامه‌های اسلیب[10] ، رساله‌های کتابداری و اطلاع‌رسانی را معرفی می‌کند و نیز بخش امانی کتابخانه بریتانیا نشریه‌ای ماهانه حاوی چکیده گزارش‌ها و پژوهش‌های دولتی، از جمله پایان‌نامه‌های دانشگاهی، را چاپ و منتشر می‌کند (ناظم،1365). از فعالیت‌های صورت گرفته در ایران، تهیه پایگاه اطلاعاتی چکیده پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری به‌شکل چاپی و به‌صورت صفحه فشرده توسط مرکز اطلاعات و مدارک علمی[11] را می‌توان نام برد. درج فهرست پایان‌نامه‌ها در برخی نشریات و تهیه فهرست پایان‌نامه‌های حوزه‌ای از علوم و یا متعلق به رشته‌های مختلف یک دانشگاه و نیز سازماندهی این منابع ارزشمند در کتابخانه‌ها، از جمله گام‌های مثبتی است که برای دسترس‌پذیر کردن این‌گونه مدارک صورت می‌گیرد.

…………………

– محتوای مجموعه کتابخانه دیجیتال

محتوای کتابخانه های دیجیتال شامل منابع اطلاعاتی در قالب الکترونیکی (متن ، صوت، تصویر، ویدیو ) می باشد که برخی از آن ها ممکن است به صورت تجاری از ناشران و عرضه کنندگان منابع و پایگاه های اطلاعاتی خریداری شوند .علاوه بر این در مجموعه کتابخانه دیجیتالی امکان دستیابی به پایگاه های اطلاعاتی ، فهرست کتابخانه های الکترونیکی، منابع تمام متن ، مجلات الکترونیکی و وب سایت های مرتبط وجود دارد.

…………….

– ابزار و روشهای تبدیل منابع چاپی به دیجیتال

در کتابخانه های دیجیتال نیاز به سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی می باشد تا از طریق آ نها بتوان متون موجود را قابل استفاده و مطالعه کاربر قرار داد، از جمله این سخت افزارها و نرم افزارها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

سخت‌افزار:

…………..

– تامین منابع دیجیتال

بخش مهمی از کتابخانه های دیجیتال را تهیه منابع دیجیتال تشکیل می دهد. تهیه منابع با فرمت دیجیتال بسیار با صرفه تر از منابع آنالوگ است.کتابخانه ها باید نسبت به فرمت، کیفیت و حجم منابع دقت نظر داشته باشند و منابعی را تهیه کنند که بیشتر مورد استفاده کتابخانه قرار گیرند. تهیه منابع دیجیتال با مجوز مالکیت معنوی از ارزش بسزایی برخوردار است.

از جمله راههای مختلف گردآوری و تهیه منابع در کتابخانه دیجیتال به شرح زیر می باشد:

………….

سیستم نرم افزاری کتابخانه دیجیتال

هر نرم افزار مبتنی بر وب برای اجرا نیاز به مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارهای کارساز سرویس دهنده[12] و سرویس گیرنده[13] دارد مانند:

 • نوع سیستم عامل مورد نیاز برای اجرا؛
 • زبان برنامه نویسی: زبانی که با آن ، پیاده سازی می شود؛

…………….

-تهیه نرم افزار

به طور کلّی در تهیه نرم افزار کتابخانه دیجیتال سه روش عمده وجود دارد:

 • تولید نرم افزار ؛

………………….

– نرم افزارهای کتابخانه دیجیتال سیمرغ

سیمرغ یک شبکه مجازی بر خط[14] است که از مجموع میزبانهای سیمرغ در اینترنت (وب) تشکیل شده است. در شبکه سیمرغ امکان ارتباط اطلاعات میان میزبانها وجود دارد به همین دلیل قابلیت جستجوی همزمان در شبکه را برای مخاطبان سیمرغ فراهم می شود. به عبارت دیگر محقق یاجستجو کننده با اتصال به یکی از مراکز میزبان سیمرغ می تواندبه شکل همزمان در تمام مراکز موجود در شبکه به جستجو وبازیابی اطلاعات بپردازد. نرم افزار شامل پایگاه کتابهای فارسی،کتابهای لاتین، نشریات فارسی و لاتین، پایان نامه ها و… می باشدکه هر کدام از پایگاهها با استفاده از فیلدهای متنوع(عنوان،پدید آور ، موضوع و…..) قابل جستجو می باشد.

………………

-نرم افزارهای کتابخانه دیجیتال پارس آذرخش

شرکت پارس آذرخش در تاریخ 21/8/1367 تحت شماره 11036 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران ثبت شد. این شرکت با هدف فراهم آوری و تهیه مواد کتابی و غیرکتابی و ارائه سرویس های مربوطه به کتابخانه و مراکز اسنادی کشور پا به عرصه اطلاع رسانی نهاد.

………………

– نرم افزار کتابخانه دیجیتال دانشگاه پیام نور

نرم افزار مورد استفاده در کتابخانه دیجیتال دانشگاه پیام نور ، نرم افزار پاپیروس می باشد. پاپیروس یک نرم افزارکاملاً حرفه ای است که با حمایت شرکتهای بزرگ نرم افزاری دنیا در اشاعه فرهنگ تولید سیستمهای کد باز نوشته شده و با توافقات مشخصی، ضمن حمایت های شرکت مادر، در اختیار شرکت فرارسانه مشرق زمین[15] قرار گرفته است. متخصصان این……………….

کاربران کتابخانه دیجیتال

انتظارات کاربران

علم و دانش ما در مورد انتظارات خدمات کتابخانه دیجیتالی، بطور عمده بر اساس حکایت و نظرات است. اگر چه این ممکن است یک نقطه نظر محکومی باشد، حقیقت این است که نوعی از بهترین درک حرفه ای است که در زمینه اطلاعات کتابخانه صورت گرفته است اما این علاوه بر تلاش های آنهایی است که عملی که بر اساس بیشترین شواهداست را دنبال و جستجو می کنند .

……………

– راهنمایی و کمک به کاربران کتابخانه های دیجیتال

حاجی شمسایی( ١٣٨۶ ) معتقد است که یکی از فعالیت های عمده و خدمات دائمی کتابداران ، صرفه جویی در وقت خوانندگان می باشدکه حدود ٧٠ سال پیش توسط رانگاناتان در قالب چهارمین قانون معروف او مطرح شد. به همین دلیل با رواج اینترنت و با توجه به مهارت پایین کاربران در کار با نظام ها و پایگاههای اطلاعاتی و به دلیل فرصت کمی که…………….

– خدمات کتابخانه دیجیتال به کاربران

بطور کلّی خدمات در کتابخانه های دیجیتال را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

١. ارائه خدمات سنتی به شیوهای جدید

……………

معرفی چند نمونه کتابخانه دیجیتال

کتابخانه های دیجیتالی در ایران

کتابخانه دیجیتالی دید[16]

کتابخانه دیجیتالی مبتنی بر وب در حوزه تخصصی اموربین الملل و علوم سیاسی است و به گردآوری و سازماندهی انواع مدارکی که دارای اطلاعات مفید در زمینه امور بین الملل و علوم سیاسی می باشند می پردازد. بالغ بر ٢٢ نوع مدرک از قبیل کتاب، مقاله، تحلیل خبری، تحقیق و پژوهش، توصیف شخصیت ها، سازمان ها و مراکز، گزارش،پایان نامه، مصاحبه،……………….

کتابخانه دیجیتالی تبیان[17]

مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است. اکنون بالغ بر 5253 کتاب و 119 مقاله در کتابخانه دیجیتالی تبیان موجود است که از این تعداد سهم کتابخانه فارسی 1938 ، کتابخانه عربی 1957 و کتابخانه انگلیسی 1239 عنوان می باشد. امکانات جستجوی این کتابخانه به کاربر امکان می دهد در قسمت فهرست ها یا متن………….

– کتابخانه های دیجیتالی در خارج

کتابخانه دیجیتالی آمریکن مموری[18]

این طرح از سوی کتابخانه کنگره در حال اجرا است که شامل دیجیتال سازی صدها هزار منبع تاریخی و فرهنگی از مجموعه کتابخانه کنگره آمریکا می باشد. دارای مجموعه هایی است که کاربران با مراجعه به هر یک از این مجموعه ها…………….

منابع:

آر.کی .شارماو کی آر ویشواناتان. 1385. کتابخانه های دیجیتالی:توسعه و چالش، ،ترجمه مریم صابری ، فصلنامه کتاب 68 ،1385 ،ص 248.

اصنافی، ا. ١٣٨۴ . کتابهای الکترونیکی در کتابخانه ها.مجله الکترونیکی مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران : شماره ۴ ، صفحه ۴.

اطهری ،مرضیه .” آموزش کاربران کتابخانه دیجیتال”.ارتباط علمی ،دوره 14 ، شماره 2 ،1388

………………

…………….


v

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی – پوریا فایل
– ذخیره شده
5 سپتامبر 2017 … مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی. توضیحات: 72صفحه فارسی
(word) با منابع کامل. تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها،
برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده
کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام …
مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی – آرتیکل دیو
– ذخیره شده
20 نوامبر 2017 … مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی دسته: علوم انسانی بازدید:
63 بار فرمت فایل: docx حجم فایل: 110 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 72 مبانی
نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی، 27,000 مبانی نظری کتابخانه های
دیجیتال، کتابخانه های سنتی توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی …
مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی – دانلود فایل …
– ذخیره شده
4 روز پیش … مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی دارای ۶۱ صفحه وبا فرمت ورد
وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و
مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو
پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و …
نگاهی نو به طراحی کتابخانه های دیجیتال: کاربرد هستی شناسی در …
– ذخیره شده
هستی شناسی و کتابخانه های دیجیتال معنایی هستی شناسی، مدلی واضح و صریح از
یک حوزه دانش، شامل مجموعه ای از مفاهیم، تعاریف آنها و روابط میان آنها در آن حوزه است (یو
، توم و تام ، 2007). «گروبر» (1993) هستی شناسی را مفهومی می داند که به ایجاد فهم
مشترک از حوزه ها اشاره دارد و شامل مجموعه ای از مفاهیم، روابط، کارکردها، اصول بدیهی و …
نمونه ای از wbs برای کتابخانه دیجیتال – HelpLearn.Asia
– ذخیره شده
کتاب جامع آموزش فعل های چندعبارتی زبان انگلیسی – تریگر پی ,. بیشتر بدانید.
تریگر پی ان یو -کتابخانه تخصصی دیجیتال , دسته‌ای از اسم‌های , شده‌است برای
نمونه می .
تحقیق رساله کتابخانه دیجیتال با رویکرد سریع – دانلود برترین …
– ذخیره شده
رساله-کتابخانه-دیجیتال-با-رویکرد-سریع دانلود فایل معماری کامل رساله کتابخانه
دیجیتال با رویکرد سریع در قالب فایل word و متشکل از 66 صفحه قابل ویرایش و
آماده پرینت. کتابخانه ها به عنوان یکی از مخازن اطلاعات و مطالب از گذشته تا به امروز در
حال فعالیت هستند و در این راستا انواع کتابخانه ها با کاربری های مختلف و موارد …
آینده‌نگاری در کتابخانه دیجیتال – کتابدار 2.0
– ذخیره شده
3 دسامبر 2017 … در این میان ظهور کتابخانه‌های دیجیتالی نه‌تنها باعث تحولی بنیادین در ساختار
کتابخانه‌ها شد بلکه چالش و فرصت‌های فراوانی را نیز پیش روی کتابداران قرارداد و
آن‌ها را با وظایف و نقشه‌های جدید …. مبانی نظری، محتوا، ساختار، سازمان‌دهی، استاندارها و
هزینه‌ها (همراه با نگاهی به برخی کتابخانه‌های دیجیتالی خارجی و داخلی).
کتابخانه دیجیتال – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
– ذخیره شده – مشابه
به علاوه، بسیاری از پایگاه‌های مبتنی بر وب، به شکل قوی‌تری تجهیز شده‌اند یا اینکه
اطلاعات بیشتری نسبت به شیوه‌های سنتی کاغذی یا لوح فشرده ارائه می‌کنند.
تغییرات سریع و همه‌جانبه، کتابخانه‌های تخصصی و کتابداران متخصص در این
کتابخانه‌ها را در آستانه عصر جدیدی …
مبانی-نظری–کتابخانه-های-سنتی
– ذخیره شده
محصولاتی که دارای عبارت ‘مبانی-نظری–کتابخانه-های-سنتی’ هستند. مبانی نظری
کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی. مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال،
کتابخانه های سنتی،. قیمت: 27,000 تومان. توضیحات بیشترپرداخت و دانلود. دسته
بندی محصولات. آموزش | فایل فلش | رام های اندرویدی · ایسر | Acer · اسمارت | Smart ·
آلکاتل | …
کتابداران دیجیتالی – دی اسپیس فارسی – یابش
– ذخیره شده – مشابه
27 ا کتبر 2015 … این افراد دارای مجموعه‌ای از مهارت‌ها، دانش و ویژگی‌های خاص محیط‌های دیجیتالی هستند و از
مهم‌ترین عوامل مؤثر بر کارایی کتابخانه‌های دیجیتال و تسهیل استفاده از منابع …
مبانی نظری و تاریخی; زیر ساختار فنی کتابخانه دیجیتالی; مدیریت دانش در
کتابخانه دیجیتالی; توسعه مجموعه و حفاظت و نگهداری; دسترسی به اطلاعات و …
خدمات مرجع – پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران
– ذخیره شده
ایجاد کتابخانه های دیجیتالی به نظر اجتناب ناپذیر می رسد ، به ویژه اگر فن آوری قادر
باشد هزینه فرآیند انتقال از کتابخانه های سنتی به کتابخانه های دیجیتالی را روز ….
با مبانی نظری مرجع، آگاهی کتابدار مرجع از منابع مرجع، آگاهی کتابدار مرجع از
مسئولیت‌های خود، آگاهی کتابدار مرجع از خدمات مرجع، اطلاعاتی و الکترونیکی، آینده‌ی
مرجع …
کتابخانه الکترونیکی ، دیجیتالی و مجازی: تفاوت ها و شباهت ها
– ذخیره شده – مشابه
پناهی(۱۳۸۲)، در تحقیق خود با عنوان “کتابخانه مجازی و تفاوت های آن با کتابخانه های
الکترونیکی و دیجیتالی” به این نتیجه می رسد که کتابخانه های سنتی در سیر
تاریخی و …. جهت گسترش کتابخانه ای با اسناد الکترونیکی نیاز به اصولی در
کتابداری که با اصول موجود متفاوت باشد نیست ، بلکه مانند کاغذ و میکرو فیلم ها ،
پیروی از …
هفدهمین کنفرانس بین المللی نظریه و عملکرد کتابخانه دیجیتال در …
– ذخیره شده
کنفرانس بین المللی نظریه و عملکرد کتابخانه های دیجیتال، پیشرو در حوزه
کتابخانه های دیجیتال از تاریخ 22 لغایت 26 سپتامبر 2013 ( 31 شهریور لغایت 4
مهر 1392) در دانشگاه مالتا برگزار می گردد. امروزه حجم عظیمی از اطلاعات ارزشمند در
شاخه های علوم، آموزش، فرهنگ، تجارت و دولت یا به صورت ذاتاً دیجیتالی…
آستان نیوز – راه‌اندازی بزرگترین کتابخانه دیجیتالی جهان اسلام در مشهد
– ذخیره شده
17 آوریل 2011 … وی تصریح کرد: حدود یک دهه از عمر «دیجیتال ‌سازی کتابخانه‌ های سنتی در دنیا می
‌گذرد ولی این تکنولوژی مدرن و جوان در حال حاضر به شدت رو به توسعه و … و متخصصان،
برای نخستین‌بار در حوزه کتابخانه دیجیتالی در ایران کتابی با عنوان«کتابخانه
دیجیتالی: مبانی نظری، محتوا ،ساختار، سازماندهی، استانداردها و …
کتابخانه های دیجیتالی – سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران – کتابخانه ملی
– ذخیره شده – مشابه
در این جا منظور از کتابخانه دیجیتال ، کتابخانه ای است که در آن منابع تمام متن و خدمات
کتابخانه ای به صورت دیجیتال در اختیار کاربران قرار می گیرد.در این مقاله به نسل
بندی انواع کتابخانه ها ، سیر تحول کتابخانه های دیجیتالی ، تعاریفی از کتابخانه
دیجیتالی ، تفاوت های کتابخانه های سنتی و دیجیتالی ، مشخصه ها و ویژگی های …
بزرگترین کتابخانه دیجیتالی جهان اسلام – کانون اسلامی انصار
– ذخیره شده
17 آوریل 2011 … محمد هادی زاهدی خاطرنشان کرد: کتابخانه دیجیتال پدیده اطلاعاتی جدیدی است بطوریکه
از راه اندازی اولین ومطرح ترین کتابخانه های دیجیتالی دنیا همچون کتابخانه
دیجیتالی کتابخانه کنگره وکتابخانه دیجیتالی جهانی بیش از یک دهه نمی گذرد . وی
در ارتباط با مزیت کتابخانه دیجیتال نسبت به کتابخانه سنتی گفت: در …
[PDF] : دا ﺶ آوای ا ﻨﺎد و ی ﺘﺎ ﺨﺎ ﺮ
– ذخیره شده – مشابه
ﺑﺮﺧﻲ از زﻣﻴﻨﻪ ﻫﺎی ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻓﻦ آوری ﻧﻮﻳﻦ ﺑﺮ. ﻛﺎر ﻛﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎ و ﻛﺘﺎﺑﺪاران. ,. ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ ﻛﺘﺎﺑﺪاری و اﻃﻼع رﺳﺎﻧﻲ. ,.
ﺳﺎل اول. ,. ﺷﻤﺎره. 4. « ﻋﺪم ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻧﻴﺎز. » ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﭼﺎﻟﺶ اﻧﺘﺨﺎب ﻧﺮم. اﻓﺰار. ﻛﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ دﻳﺠﻴﺘﺎل. اﺳﺖ . ﮔﺰارش
ﻧﺸﺴﺖ. « ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی اﻧﺘﺨﺎب ﻧﺮم اﻓﺰار. ﻛﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ دﻳﺠﻴﺘﺎل . » ﭘﺎﻳﮕﺎه ﺧﺒﺮی ﻛﺘﺎﺑﺪاری و اﻃﻼع رﺳﺎﻧﻲ اﻳﺮان. (. ﻟﻴﺰﻧﺎ
. 14). اردﻳﺒﻬﺸﺖ .1390. ﻧﺒﻮی، ﻓﺎﻃﻤﻪ . 1384. ﻛﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ دﻳﺠﻴﺘﺎﻟﻲ؛ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی، ﻣﺤﺘﻮا، ﺳﺎﺧﺘﺎر،.
کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی – موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی
– ذخیره شده
صفحه نخست » اخبار » کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی: تاریخچه، خدمات و
امکانات/ مهدی کریمی … از مواهب این تحولات می توان به کتابخانه های دیجیتال اشاره کرد
که از اواسط دهه 1990 میلادی مطرح گردید و به همسوسازی و روزآمدسازی کتابخانه های
سنتی با نیازهای جدید پرداخته است. سهولت دسترس پذیری به اطلاعات توسط استفاده

«محورهای ایجاد و توسعه کتابخانه دیجیتالی» روانه بازار نشر شد
– ذخیره شده
19 سپتامبر 2017 … کتاب در پنج فصل شامل فصل اول: مبانی نظری کتابخانه ‌های دیجیتالی، فصل دوم:
نیروی انسانی، فصل سوم: محتوا، فصل چهارم: خدمات و فصل پنجم: فناوری تنظیم شده
است. … در فصل چهارم: خدمات، انواع خدمات قابل ارائه در کتابخانه دیجیتالی را در چهار
بخش عمده خدمات سنتی به شیوه جدید (مدیریت کتابخانه، معرفی کتابخانه، …
[PDF] ﺳﻮﺍﺩ ﺳﻼﻣﺖ ﻱ ﺘﺎﻝ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﻘﺎ ﻴﺠﻳﺩ ﻱ ﺑﺮ ﻧﻘﺶ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎ – مجله تصویر سلامت
– ذخیره شده – مشابه
ﭼﻜﻴﺪﻩ. ﻴﺯﻣ. ﻨﻪ ﻭ ﺍﻫﺪﺍﻑ: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﻫﻤﻴﺖ ﺩﺍﻧﺶ ﺳﻼﻣﺖ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻭ ﻧﻘﺶ ﮐﻠﻴﺪﻱ ﺁﻥ ﺩﺭ. ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎﻱ ﺩﺭﻣﺎﻥ. ،.
ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﻣﺴﻴﺮﻫﺎﻱ ﺟﺪﻳﺪﻱ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ. ﺍﺭﺗﻘﺎﻱ ﺩﺍﻧﺶ ﺳﻼﻣﺖ ﺁﺣﺎﺩ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﭘﻴﻤﻮﺩ. ﻫﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﻤﻮﺩﻥ
ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﻫﺎﻱ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﺩﺭ ﺣـﻮﺯﻩ ﺍﺭﺗﻘـﺎﻱ ﺳـﻮﺍﺩ ﺳـﻼﻣﺖ. ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﻣﻮﺍﺩ ﻭ ﺭﻭﺵ. ﻫﺎ: ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﻉ
ﻣﺮﻭﺭ ﻏﻴﺮ ﺳﻴﺴﺘﻤﺎﺗﻴﮏ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﻣﻘﺎﻻﺕ ﻣﺮﺗﺒ. ﻂ. ﺩﺭ ﭘﺎﻳﮕﺎﻩ. ﻫﺎﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺗﻲ ﻭ ﻣﺠﻼﺕ ﺍﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﻭ ﻓﺎﺭﺳﻲ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ.
[PPT] اصول و خدمات مرجع کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی – کتابخانه مرکزی
– ذخیره شده – مشابه
در این کارگاه ضمن معرفی خدمات مرجع در کتابخانه های سنتی ، به آن دسته از خدماتی که
همچنان در کتابخانه ها وجود دارد و تنها محمل و شکل و نوع آن تغییر کرده است می پردازیم و
آن را در 2 بخش ارائه می کنیم. خدمات مرجع سنتی خدمات مرجع دیجیتالی. بخش اول خدمات
مرجع سنتی. تعیین فعالیت های خدمات مرجع; تعیین انواع کتاب های مرجع; تعیین …
کتابخانه الکترونیکی ، دیجیتالی و مجازی: فرق ها و شباهت ها – یوفو
– ذخیره شده
31 جولای 2016 … پناهی(۱۳۸۲)، در تحقیق با عنوان “کتابخانه مجازی فرق های آن با کتابخانه های
الکترونیکی دیجیتالی” به این نتیجه می رسد که کتابخانه های سنتی در سیر …. جهت
گسترش کتابخانه ای با اسناد الکترونیکی نیاز به اصولی در کتابداری که با اصول
موجود مفرق باشد نیست بلکه مانند کاغذ میکرو فیلـم ها ، پیروی از …
عطف » ویژگیهای کتابخانه های دیجیتال
– ذخیره شده – مشابه
16 مارس 2011 … هدف کتابخانه های دیجیتالی به طور کلی گردآوری، ذخیره، سازماندهی و اشاعه اطلاعات و
دانش در قالبهای دیجیتالی می باشد. در این مقاله به بررسی ….. کتابخانه دیجیتالی؛
مبانی نظری، محتوا، ساختار، سازماندهی، استاندارد ها و هزینه ها (همراه به نگاهی به برخی
کتابخانه های دیجیتالی خارجی و داخلی). مشهد: سازمان کتابخانه ها، موزه ها …
[PDF] قهرست مندرجات
– ذخیره شده
فهرست تصاویر، جدول ها و نمودارها ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه
ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه
ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه {. ۱ ………………………………………………………………………………………………..
……………………… فصل نخست: درآمدی بر پژوهش. ۴ .
کتابداران و کتابخانه های دیجیتالی – وبلاگ دانشجویان اطلاع رسانی و …
– ذخیره شده – مشابه
… کتابخانه های سنتی داشته اند کاملاً متفاوت است . آنچه مقاله حاضر به آن می پردازد ،
مروری اجمالی بر نقشی است که کتابداران در کتابخانه های عصر دیجیتالی به عهده دارند
با گسترش منابع الکترونیکی نه تنها نقش کلیدی کتابداران در کتابخانه ها کم رنگ
نمی شود ، بلکه بر اهمیت آن نیز افزوده خواهد گردید . کتابدارن با تکیه بر مبانی نظری
حرفه …
جنبه‌های نظری و عملی کتابخانه دیجیتال(TPDL)
– ذخیره شده
محورهای موضوعی این کنفرانس عبارتند از: مبانی: – مدل های اطلاعاتی. – مدلهای مفهومی
کتابخانه دیجیتال مفهومی و مسائل رسمی. – کتابخانه دیجیتال 2.0. – برنامه های آموزشی
کتابخانه دیجیتال. – جنبه های قانونی و اقتصادی (به عنوان مثال مدیریت موارد قانونی)
چشم انداز کتابخانه های دیجیتال. – مدل های نظری از تعامل و سازمان اطلاعات. – خط مشی های

پاورپوینت راهنمای استفاده از کتابخانه دیجیتال |12078| دیجیتال مقاله
– ذخیره شده
6 دسامبر 2017 … دانلود پاورپوینت با موضوع تاریخچه کتابخانه، در قالب ppt و در 24 اسلاید، قابل
ویرایش، شامل: کتابخانه تاریخچه کتاب و کتابخانه در عهد باستان بنای کتابخانه در
جهان کتابخانه های آشوریان مصریان ایرانیان کتابخانه ملی ایران تاریخچه کتابخانه
ملی ایران نخستین ساختمان کتابخانه ملّی ساختمان جدید کتابخانه ملّی …
برترین فایل ارائه راهکاری به منظور جستجو در کتابخانه های تصاویر …
– ذخیره شده
22 نوامبر 2017 … برترین فایل ارائه راهکاری به منظور جستجو در کتابخانه های تصاویر دیجیتال شهر
الکترونیک توسط بازیابی مبتنی بر محتوای تصاویر … از پاورپوینت اندیشه های
مربوط به یادگیری ببرید دانلود پاورپوینت اندیشه های مربوط به یادگیری در حجم 21
اسلاید همراه با توضیحات کامل شامل، شناخت‌شناسی و نظریه یادگیری، …
[PDF] اصول و خدمات مرجع کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی – دانشگاه علوم …
– ذخیره شده
خدمات کتابخانه دیجیتالی. برخی. اعتقاد. دارند. کتابخانه. های. جدید. می. توانند. از.
خدمات. متف. اوت. کتابخانه. های. سنتی. پشتیبانی. کنند. و. در. واقع. خدمات. این. ک ….
نظریه روتشتاین درباره خدمات مرجع. خدمات. مرجع. تقریری. طرز. استفاد. از. منابع. و.
مراجع. به. استفاده. کنندگان. از. کتابخانه. آموزش. داده. می. شود . کتابدار مرجع همچون یک

کتابخانه مرکزی دانشگاه
– ذخیره شده
10 ا کتبر 2017 … انگیزه های کوچک. انوار الفقاهه. اهدا جنین و وقاب حقوقی آن. اودیسه. اول می خواستم یک
گل به تو هدیه بدهم. اولویت دادن به اولویت ها. اولین حلقه/اصول ومبانی
تکثیردربازاریابی شبکه ای. اومانیسم و سوسیالیسم. اوهوی گربه ها. ای آلفونس ابری
ناقلا. ایلیاد هومر. ایمنی در خانه. این پسر چقدر کتاب می خورد. این که هیولا نیست.
پاورپوینت طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد |14159| بُت
– ذخیره شده
4 دسامبر 2017 … پاورپوینت طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد (14159):کتابخانه های
دیجیتالی ایران نظام کتابخانه های دیجیتالی فرآیند مدیریت اطلاعات در کتابخانه های
… امروزه گستردگی جوامع، نیازهاو کثرت وابستگی مردم را به یکدیگر، شرایط جدیدی
را فراهم آورده که گذران امور با روش های سنتی را غیر ممکن می سازد.
کارشناسان علم اطلاعات شهر پسته – مقاله ای به عنوان کتابخانه دیجیتالی
– ذخیره شده – مشابه
7 جولای 2012 … این مجموعه نوشتاری بر آن است تا با اشاره به مفاهیم ،کاربرد و اهداف کتابخانه
دیجیتالی به نقش مهم کتابداران کتابخانه های دیجیتالی ، ویژگی و آموزش های لازم جهت
ارائه به کتابداران آینده بپردازد.کتابداران با تکیه بر مبانی نظری حرفه خود
ودراختیارگرفتن ابزارهای جدید، همچنان به عنوان متولیان گرد آوری ،سازماندهی و …
دانشکده طب سنتی – کتاب هفته
– ذخیره شده – مشابه
صفحه اصلی > کتابخانه > کتاب هفته … 75.مبانی غمز در طب سنتی ایران.pdf حجم
فایل 367 KB. دانلود فایل : No. 74.کتابی در طب.pdf حجم فایل 579 KB. دانلود فایل :
No. 73.رموز اعظم.pdf حجم فایل …. 6.گیاه درمانی؛ درمان بیماریها با استفاده از قسمت های
مختلف گیاهان.pdf حجم فایل 533 KB. دانلود فایل : No. 5.پزشکی در ایران باستان.pdf

[PDF] Sustainable Architecture – انجمن تله مدیسین ایران
– ذخیره شده
برای ارائه مشاوره های پزشکی به فضانوردان و درمان آنان از راه دور. •. با. استفاده از ماهواره.
برای اقدام. به برقراری ارتباط بین فضانوردان با پزشکان ح. اضر در. سطح کره زمین.
مروری بر نقش کتابخانه دیجیتال پزشکی در افزایش خدمات تله مدیسین. The Role of
Medical Digital Library in Enhancing Telemedicine Services. تاریخچه …
فروشگاه – فروشگاه
– ذخیره شده
مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی. اطلاعات بیشتر · مبانی
نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان
ملل. اطلاعات بیشتر … مبانی نظری شبکه های اجتماعی، رسانه های اجتماعی، فضای
مجازی، حقوق اجتماعی، جامعه اطلاعاتی، حقوق. اطلاعات بیشتر …
کتابخانه الکترونیکی پیام نور: نمونه سوالات پیام نور
– ذخیره شده – مشابه
دانشگاه پیام نور تصمیم دارد نمره میانترم را از 6 به 8 تغییر دهد. همچنین برای کاهش
تعداد صفحات منابع درسی هم تصمیماتی گرفته است… 1396/8/25. تازه های وبلاگ ·
ویژه ارائه کد تخفیف برای دانلود رایگان نمونه سوال پیام نور در کانال تلگرام pnueb.
کد تخفیف دانلود نمونه سوالات سایت pnueb بزودی در کانال تلگرام ما ارائه خواهد شد…
فایل باز: فروشگاه
– ذخیره شده
مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های
سازمان ملل. خرید · مبانی نظری تحریم و حق سلامتی در حقوق بین الملل. خرید · مبانی
نظری اجرای تحریم ها بر جنبه های مختلف حق بر سلامتی. خرید · مبانی نظری فرهنگ و
فرهنگ سازمانی. خرید · مبانی نظری گردشگری، طبیعت گردی و بهداشت سایت
گردشگری.
وبلاگ گروهی کتابداران ایران – کتابخانه های دیجیتالی و مجازی
– ذخیره شده – مشابه
امکان جستجو و مروز موضوعی و باری گذاری کتاب های الکترونیکی از طرف کاربران و
مراجعان از قابلیت های این کتابخانه دیجیتالی است. …. برای ارتباط مؤثر بین
اعضای شرکت کننده و برگزار کننده کارگاه و استمرار مباحث نظری و فنی آموزش وب
بنیاد قرار شد، در محیط مجازی گروه بحث تخصصی راه اندازی شود تا به مدت یک ماه
تبادل …
معرفی کتابخانه دیجیتالی و جایگاه آن در نرم افزارهای اسلامی – ره آورد نور
– ذخیره شده
20 سپتامبر 2006 … این اصول از مسائل کلیدی تبدیل کتابخانه های دیجیتالی واقعی به خدمات شبکه ای
است که امروزه مطرح می باشد. … تعریف 2) کتابخانه های دیجیتالی محیطی است که
دقیقاً از روی سیستم عملکرد کتابخانه های سنتی توسط نرم افزارهای مختلف شبیه
سازی و در بیشتر جهات هم از لحاظ سرعت و هم از لحاظ قابلیت و کیفیت ارایه …
النفس من کتاب الشفا – کتابخانه دیجیتال (بازار کتاب) قائمیه
– ذخیره شده
با توجه به تماس های مکرر و گسترده ی کاربران محترم بخصوص محققین ، طلاب ،
دانشجویان و روحانیون کاروان های حج ، بر اساس احساس تکلیف سایت و نرم … عنوان و نام
پدیدآور : الفن السادس من الطبیعیات (علم النفس) من کتاب الشفاآ/ تالیف الشیخ
الرئیس ابی علی الحسین بن عبدالله ابن سینا؛ قداعتنی بتصحیحه و طبعه یان
باکوش
برگزاری دوره تجمیعی آموزشی مبانی نظری هنر ایران با نام «باغ نظر»
– ذخیره شده
3 ژانویه 2016 … مرکز آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، یک دوره تجمیعی در حوزه آموزش مبانی
نظری هنر ایرانی با نام «باغ نظر» برگزار می‌کند. این دوره تجمیعی آموزشی که 6
زیرشاخه را هم‌راستای هم دربرمی‌گیرد، گروهی از استادان، کارشناسان برجسته و
پژوهشگران حوزه‌های گوناگون هنری را در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گرد هم آورده …
پاورپوینت طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد |3336| مقالات VIP
– ذخیره شده
22 نوامبر 2017 … پاورپوینت طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد (3336):کتابخانه های دیجیتالی
اسلامی نظام کتابخانه های دیجیتالی فرآیند مدیریت اطلاعات در کتابخانه های
دیجیتالی کتابخانه های دیجیتالی طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد
کتابخانه های دیجیتالی ایران.
[PDF] اصول کار مرجع – CiteSeerX
– ذخیره شده
22. بسته بندی اطالعات. دسترسی کتابخانه به اشکال مختلف ارتباطی/ اطالعات 26.
27. نشر رومیزی. 27. دیگر امکانات نشر. 28. فراوانی فوق العادۀ اطالعات. 28. کتابدار
مرجع به عنوان میانجی اطالعات. 30. حقوق نسخه برداری. گذرگاه های اطالعات 31. 33. اشاعۀ
اطالعات گزیده. 34. اطالعات و خدمات ارجاعی. 35. خدمات تلفنی. 37. پست الکترونیکی.
کتابخانه و مرکز اسناد | اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و …
– ذخیره شده – مشابه
11 دسامبر 2016 … تاریخچه کتابخانه و مرکز اسناد اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان البرز: لزوم تشکیل کتابخانه و مرکز اسناد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع
دستی و گردشگری از همان سال های شروع فعالیت اداره میراث فرهنگی شهرستان کرج (
اواخر دهه ۱۳۶۰ شمسی) احساس می گردید. در دهه ۱۳۷۰ به تدریج همپا با توسعه …
پاورپوینت کتابخانه های خطی الکترونیکی |24680| دیجیتال مقاله
– ذخیره شده
15 ا کتبر 2017 … پاورپوینت کتابخانه های خطی الکترونیکی (24680):خطی الکترونیکی کتابخانه
کتابخانه های خطی الکترونیکی. … توضیحاتی به ثبت نرسیده است دسته بندی:
نمونه سوالات نمونه سوال + پاسخنامه درس جبر خطی، مبانی ماتریس ها و جبر خطی (رشته
ریاضی) نیمسال دوم 93- 92 دانشگاه پیام نور با پاسخنامه جبر خطی نمونه …
علم اطلاعات و دانش شناسی – دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
– ذخیره شده – مشابه
بر این اساس در این گروه آموزشی سعی می شود دانشجویانی تربیت شوند که به خوبی
به مهارتهای فراهم‌آوری، سازماندهی و اشاعه اطلاعات آشنا بوده و به طور موثر و اثربخشی
اطلاعات را در هر قالبی از شکل سنتی محض گرفته تا محیط های کاملاً دیجیتال مدیریت
نمایند. فارغ‌التحصیلان این گروه آموزشی می‌توانند در کتابخانه ها، مراکز آموزشی،
پژوهشی، …
[PPT] چند کتابخانه‌ دیجیتالی – پورتال کتابخانه دیجیتال دانشگاه امام رضا(ع)
– ذخیره شده
سیستم های پیچیده ی ذخیره و بازیابی اطلاعات استفاده از سیستم های دیجیتالی
برای فهرست نویسی استفاده از روش های جدید برای اشتراک رکوردهای کتابشناختی دهه
1990 : گسترش کتابخانه های دیجیتالی ایجاد تفاهم نامه هایی برای انتقال داده ها و
جستجو. تاریخچه دیجیتالی شدن اسناد در ایران. درسال 1388 معاون رئیس جمهوری ایران
طی …
نشریه پژوهش های نظری و کاربردی در علم اطلاعات و دانش شناسی، – Magiran
– ذخیره شده – مشابه
نشریه پژوهش های نظری و کاربردی در علم اطلاعات و دانش شناسی … بررسی کیفیت
استنادها به تولیدات علمی نویسندگان صاحب نام در میان رشته های مختلف موضوعی
براساس ضریب تاثیر رشته و نوع مدارک در بازه زمانی ۱۰ ساله (۲۰۰۰-۲۰۰۹) در پایگاه
وب آو ساینس آی.اس.آی ….. بررسی وضعیت خدمات کتابخانه های دیجیتال نابینایان و کم
بینایان
کتابخانه عمومی شهر کاشان -خلاصه طراحی معماری نهایی | Fereshte …
– ذخیره شده
به نام خدا کتابخانه عمومی کاشان استاد راهنما : جناب آقای دکتر حیدرنتاج
دانشجو : فرشته جباری نیک پایان نامه کارشناسی دانشگاه طبری بابل
تابستان 89 فصل اول مبانی نظری اصول و مبانی طراحی فضاهای کتابخانه و
سالن های مطالعه کتابخانه به عنوان یک مرکز برقراری ارتباط برای تمام گروه های
جامعه عمل می کند . طراحی …
پاورپوینت طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد |16190| بلاگ
– ذخیره شده
18 ا کتبر 2017 … پاورپوینت طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد (16190):کتابخانه های
دیجیتالی کتابخانه های دیجیتالی اسلامی طراحی یک کتابخانه دیجیتالی استاندارد
فرآیند مدیریت اطلاعات در کتابخانه های دیجیتالی نظام کتابخانه های دیجیتالی
کتابخانه های دیجیتالی ایران.
کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی | یابش-دمو 1 … – کتابخانه های عمومی
– ذخیره شده
ویژگی های کتابخانه دیجیتال. از آنجا که کتابخانه دیجیتال سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها
و مرکز اسناد آستان قدس رضوی صورت دیجیتال شده کتابخانه سنتی است؛ بنابراین،
این کتابخانه هر دو نوع منابع الکترونیکی و کاغذی را دربرگرفته و در کنار
کتابخانه موجود راه‌اندازی می‌شود. برخی از ویژگی های کتابخانه دیجیتال سازمان به شرح
زیر می …
کتابخانه دیجیتالی – کتابداران
– ذخیره شده – مشابه
نسل بندی کتابخانه ها. به طور کلی کتابخانه ها از لحاظ ساختاری به پنج دسته اصلی و
در واقع به پنج نسل طبقه بندی می شوند. نسل اول : کتابخانه های سنتی ….. فهرستهای
رایانه ای گام- های بعدی به سوی خودکار سازی سایر فرآیند های کتابخانه ای آغاز شد و به
تدریج علاقه به موضوع کتابخانه های دیجیتالی در قالب نظری و کاربردی به وجود آمد.
کتابخانه دیجیتال اهل بیت علیه السلام | مرکز معارف اسلامی و ادبیات …
– ذخیره شده
آمار سایت. کل بازدیدها: 672,444; امروز: 651; هفته جاری: 4,731; ماه جاری: 5,028; سال
جاری: 177,089. سایت دانشگاه |پست الکترونیکی | نقشه سایت. Copyright © 2017,
Isfahan University Of Technology. ارتقاء امنیت وب با وف ایرانی آسپا-وف.
[PDF] آشفتگی واژه¬شناختی در حوزۀ کتابداری و علم اطلاعات – مطالعات …
– ذخیره شده – مشابه
های تاریخی در رشته. ی ما به دلیل تنوع در واژگان و در نتیجه. تاریخ. های مختلف زبان. ،
خط، کتاب، کتابخانه، علم، حرفه، کتابداری، اطالع. رسانی، علم. کتابخانه،
دکومانتاسیون، …. نظری. یه. جدید مستلزم توجه به مفاهیم پایه است. به این خاطر.
آشفتگی واژه. شناختی و مفهومی. یکی از موانع اصلی نظریه. پردازی. در. علم اطالعات و
دانش. شناسی.
سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
– مشابه
34, ارائه رویکرد مهاجرت زنده با در نظر گرفتن منابع پردازشی و غیر پردازشی جهت
کاهش نقض توافقنامه سطح خدمات, امیر رضائی نظری, دانشکده فنی و مهندسی, مهندسی
کامپیوتر ….. 121, بررسی میزان کاربرپسندی نرم افزار پیام مشرق در ارائه خدمات به
کاربران کتابخانه های عمومی منطقه 8 سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران, حسین علوی
امامی …
[PDF] های استان های دانشگاه ای بین کارکنان کتابخانه … – نشریات علمی دانشگاه
– ذخیره شده
های مجازی. و حفاظت از مالکیت معنوی در عصر. الکترونیک نقش مهمی ایفا می. کنند.
مدیریت دانش در. کتابخانه. ها شامل: مدیریت نوآ. وری دانش. ، مدیریت منابع. انسانی،
مدیریت کاربرد دانش و مدیریت اشاعه دانش است. )خوانساری و همکاران،. 1387. (. مدیریت
نوآوری دانش شامل سه جنبه دانش. مدیریت نوآوری نظری، مدیریت نوآوری فنی و مدیریت.
[PPT] طراحی و پیاده سازی کتابخانه دیجیتال – Index of
– ذخیره شده – مشابه
خدمات کتابخانه سنتی. دانشگاه جوادالائمه پاییز 89. 5. انواع کتابخانه. الف. کتابخانه
ملی. ب. کتابخانه‌های عمومی. ج. کتابخانه‌های اختصاصی. د. کتابخانه‌های آموزشی. دانشگاه
…. کتابخانه دیجیتال مجموعه ای از اطلاعات سازماندهی شده در قالب دیجیتالی است؛;
اطلاعات دیجیتال باید مبتنی بر اصول مجموعه سازی، گردآوری یا تولید شده باشند؛;
اطلاعات …
وب سنجی چیست؟ – اخبار – پورتال کتابخانه دیجیتال
– ذخیره شده – مشابه
17 دسامبر 2013 … وب‌سنجی را “مطالعه کمّی جنبه‌های تولید و استفاده از منابع اطلاعاتی، ساختارها، و
فناوری‌ها در محیط وب با استفاده از مبانی نظری کتابسنجی و اطلاع‌سنجی” تعریف
کرده‌اند و میان آن و “سنجی”های دیگر تفاوت قائل شده‌اند. تعریف فوق جنبه‌های کمّی و
کیفی ساختاری، محتوایی، و استفاده از وب را پوشش می‌دهد. از این‌رو، می‌توان گفت …
[PDF] مبانی حرفۀ کتابداری و اطالع رسانی در ایران – پرتال جامع علوم انسانی
– ذخیره شده – مشابه
کتابخانه ها و تغییر در ساختار و نقش آنها مانند کتابخانه های دیجیتالی،. مجــازی و …
ورود فنّاوری های اطالعاتی بــه کتابخانه ها و تأثیر آنها. بــر نقش کتابداران و خدمات …
این حوزه بار دیگر مفاهیم. از قبیل ارزش وجودی کتابداری نســبت به دیگر علوم چقدر
اســت؟ اهداف اصلی کتابداری و کتابخانه ها کدامند؟ ابعاد علمی و نظری این. حوزه کجاست
؟
دانلود پایان نامه، پروپوزال، پروژه در مورد کتابخانه های دولتی
– ذخیره شده
برای دانلود پایان نامه و پروپوزال در مورد کتابخانه های دولتی و پروژه دانشجویی و
گزارش سمینار و تز در مورد کتابخانه های دولتی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و
کارشناسی از این بخش اقدام نمایید.
برگزاری اولین همایش ملی خواندن | بدنه خبر | دانشگاه کردستان
– ذخیره شده – مشابه
28 نوامبر 2015 … توسعه کتابخانه های دیجیتال برای استفاده کاربران همراه با توسعه و گسترش
فیزیکی کتابخانه ها; وی در جمع بندی سخنان خود گفت: خواندن و درک بیشتر باعث …
پنل دوم (محور مبانی نظری و خواندن) با ریاست دکتر حسن غریبی، دکترای روانشناسی
تربیتی و استادیار دانشگاه پیام نور سنندج و ارائه سخنرانی کلیدی …
تعریف کتابخانه دیجیتال – تات ایران
– ذخیره شده – مشابه
از سوی دیگر، کتابخانه‌های دیجیتال مورد توجه حوزه‌های مختلف پژوهشی و تحقیقاتی
است. … تاریخچه فناوری اطلاعات در کتابخانه‌ها … سیستمهای رایانه‌ای که در کتابخانه‌ها
تا دهه ۸۰ مورد استفاده قرار می‌گرفت، ارتباطی پیوسته و مستقیم با عملکردهای سنتی
کتابخانه‌ها برقرار می‌نمود، علی رغم توانایی و قابلیتهای عملی و گسترده فهرستهای …
پایان نامه ها – دانشکده طب سنتی اهواز
– ذخیره شده – مشابه
میثم شیرزاد. تبیین اسباب و علائمبیماری های معده در طب سنتیایران. 11. رسول
چوپانی. بررسی ابعاد نظری خلط سودابر اساس مبانی طب سنتی ایران. 12. علیرضا
عباسیان. تبیین بیماری عرق النسا در طب سنتی ایران و ارایه مورد شاخص بالینی. 13
. الهام عمارتکار. بررسی ابعاد نظری خلط صفرا براساس مبانی طب سنتی ایران. 14.
حسن نامدار.
مقاله رویکرد جامعه ایرانی در تقابل با کافه کتاب – سیویلیکا
– ذخیره شده
رتبه: ۴ – ۱ رأی
امروزه در جوامع مدرن، به علت نیاز های جدید انسان امروزی نگاه ها از کتابخانه های سنتی
گذشته به سوی کافه کتاب هایمدرن سوق پیدا کرده است، کافه کتاب کتابخان…
کتابخانه های دیجیتال و ضرورت های ایجاد آن – سایت علوم اجتماعی ایران
– ذخیره شده – مشابه
19 فوریه 2013 … با توجه به اهمیت این کتابخانه ها در عصر حاضر، نگارنده در این مقاله در نظر دارد علاوه
بر تعریف و بیان دلایل نیاز به کتابخانه های دیجیتال، به بررسی … انجام شده در
زمینه کتابخانه های دیحیتال، نسل بندی کتابخانه ها، تفاوت کتابخانه های سنتی،
مجازی و دیجیتال و مزایا و محدودیت های کتابخانه های دیجیتال بپردازد.
کتابخانه بایگانی | قطب علمی معماری اسلامیقطب علمی معماری اسلامی
– ذخیره شده
( نظریه سلام ) «راهبردها ، راه کارها و راه حل هائی برای خلق و ارزیابی آثار هنری و معماری
وشهرسازی » در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی ، در مباحث میان دانشی نظیر خلق آثار …
مقاله نظریه پردازی خانه کعبه، سلول بنیادی …. تبیین نقش و تأثیر نظام معرفتی
اسلام بر شکل گیری چارچوب نظری پژوهش های حوزه معماری(برای دانلود فایل کلیک
کنید.).
معرفی کتاب – انجمن فیلمبرداران سینمای ایران
– ذخیره شده – مشابه
یکی از جذابیت های نورپردازی فراگیری دائمی، و یافتن راه های جدید است. ادامه مطلب …
کتاب فیلم برداری عملی، اولین کتاب از مجموعه سه گانه ارزنده پل ویلر در زمینه
فیلمبرداری سنتی با فیلم و فیلمبرداری دیجیتال است. … “فیلمبرداری نظری و
عملی” تألیف بلین براون از کتاب‌های مهمی است که در زبان مرجع بارها تجدید چاپ شده
است. کتاب …
فروشگاه تخصصی معماری عمران و ساختمان
– ذخیره شده
مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های
سازمان ملل · مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری،
تحریم. قیمت: 27,000 تومان. توضیحات دانلود · مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال،
کتابخانه های سنتی · مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی.
پایان نامه های دفاع شده – پردیس البرز دانشگاه تهران
– مشابه
دکتر حسین داورزنی, بررسی تطبیقی “تفسیر متن از دیدگاه هرمنوتیک و اصول فقه,
فقه و مبانی حقوق اسلامی, دکتری, محمود شربتیان, ۱۵۰۳۹۲۳۵۴. ۹۶/۹/۲۱, دکتر علی ….
دکتر محسن نظری, تدوین نقشه گروه های استراتژیک در صنعت قطعات فلزی بدنه خودرو
در ایران, مدیریت MBA – استراتژی, کارشناسی ارشد, شهروز اعزازی, ۱۵۰۲۹۳۰۸۷. ۹۶/۷/۱۱

[PDF] ﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺶ در ﻋﻠﻢ اﻃﻼﻋﺎت و ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﺗﺤﻠﯿﻞ اوﻟﻮﯾﺖ اﺳﺎﺗ – علوم و فنون مدیریت …
– ذخیره شده
ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ. ﻫﺎی ﻣﺠﺎزی. » .ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻧﺘﯿﺠﻪ. ﮔﯿﺮی. : ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺑﯿﺎﻧﮕﺮ آن اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﺗـﺎزه و ﮐـﺎرﺑﺮدی و
ﻣﻮﺿـﻮﻋﺎت ﻣـﺮﺗﺒﻂ ﺑـﺎ ﻓﻨـﺎوری. ﻫـﺎی. اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ و ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﺳﻨﺘﯽ و ﻣﺒﺎﺣﺚ ﻧﻈﺮی، ﺑـﺮای
اﻧﺠـﺎم …. ﺑﻪ ﻣﺒـﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮی ﻋﻠـﻢ. اﻃﻼﻋﺎت و داﻧﺶ. ﺷﻨﺎﺳﯽ، آﺛـﺎر ﻋﻠﻤـﯽ و ﭘﮋوﻫﺸـﯽ داﻧﻤـﺎرک (ﮐـﺎﮔﺒﺮگ. 3،.
1996. )، ﻫﻤﺎﻧﻨـﺪ. ﺑﺴﯿﺎری از ﮐﺸﻮرﻫﺎی ﺟﻬﺎن، ﮔﺮاﯾﺶ ﺑﻪ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﮐﺎرﺑﺮدی و ﮐﺎرﮐﺮدی داﺷﺘﻪ و ﻧﻈﺎم. ﻫﺎ. ی.
ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ.
دانلود رایگان جزوه و کتاب های پیام نور – اخبار پیام نور
– ذخیره شده – مشابه
به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com امکان دانلود رایگان جزوات درسی و
کتاب های پیام نور برای دانشجویان فراهم شد این جزوات و کتاب ها توسط دانشگاه پیام
نور منتشر شده است و پی ان یو نیوز آنها …… تکنولوژی آموزشی, کاربرد نظریه های
یادگیری در آموزش مجازی, مبانی نظری آموزش باز و از دور, فهیمه السادات حقیقی – مهران
فرج الهی.
[PDF] سرفصل علم اطلاعات و دانش شناسی – دانشگاه اصفهان
– ذخیره شده – مشابه
9 سپتامبر 2012 … برنامه درس های دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته. علم اطالعات و دانش شناسی. -. گرایش.
مدیریت اطالعات. به تفکیک عنوان درس. کد درس. نام درس. تعداد واحد. پیش نیاز. ) شماره
ردی. (. مالحرات. نرری. عملی. جمم. 6. مبانی. علم اطالعات و دا. نش شناسی. 2. 2. -. 2.
کتابخانه ها و جامعه اطالعاتی. 2. 2. -. 2. روش تحقیق. 2.
کتابخانه دیجیتالی حوزه
– ذخیره شده – مشابه
تازه های اخبار. کنفرانس بین المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی.
کنفرانس بین المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی بهمن ماه سال جاری
برگزار میگردد. دوره تربیت پژوهشگر قرآن و نظامات اجتماعی برگزار می‌شود. دوره
تربیت پژوهشگر قرآن و نظامات اجتماعی با حضور اساتید برجسته کشور برگزار
می‌شود.
بر بال‌های کتاب – مرجع دانلود کتاب‌های الکترونیکی
– ذخیره شده – مشابه
بر بالهای کتاب اولین و بزرگترین مرجع معرفی و دانلود رایگان کتابها و مجلات
الکترونیکی لاتین.
جستجوی کتاب در پایگاه کتاب های درسی | پایگاه کتاب های درسی، اداره …
– ذخیره شده – مشابه
انتشار فایل الکترونیکی کتاب. کاربر گرامی. تنها مرجع رسمی انتشار فایل کتاب
های درسی، وب سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی به نشانی chap.sch.ir
می باشد و با وب سایت ها، شرکت ها و موسساتی که بدون دریافت مجوز رسمی از این اداره
کل، اقدام به نشر و توزیع فایل های الکترونیکی به صورت online یا offline نمایند …
لیست پایان نامه های گردشگری (توریسم) موجود در کتابخانه دیجیتالی …
– ذخیره شده
در 17/12/1394. لیست پایان نامه های گردشگری (گرایش توریسم) موجود در کتابخانه
دیجیتالی دانشگاه علم و فرهنگ … ن‍ظری‌ اورک‍ان‍ی‌، س‍ول‍م‍از. ع‍ل‍م‌ و ف‍ره‍ن‍گ‌. ۱۳۹۲ … ای‍ران‍ی‌،
ب‍ی‍ت‍ا. دان‍ش‍گ‍اه‌ ع‍ل‍م‌ و ف‍ره‍ن‍گ‌. ۱۳۹۳. ۱۵. ت‍ح‍ل‍ی‍ل‌ ع‍وام‍ل‌ م‍وث‍ر ب‍ر رض‍ای‍ت‍م‍ن‍دی‌ گ‍ردش‍گ‍ران‌ از
رس‍ت‍وران‌ ه‍ای‌ ه‍ت‍ل‌ ه‍ای‌ و 5 س‍ت‍اره‌ ش‍ه‍ر ش‍ی‍راز. ش‍م‍س‌، س‍ل‍م‍ا. ع‍ل‍م‌ و ف‍ره‍ن‍گ‌. ۱۳۹۴. ۱۶.
[PDF] نظام فلسفی آموزش باز و از دور متولی آموزش از دور فناوری تکنولوژی …
– ذخیره شده – مشابه
This descriptive study was done by assessing digital and library resources on the
principles of … زیرساخت های علمی و نظری نظام مرسوم و سنتی آموزشی به …. 12 اعتقاد
دارد که نسل های. بشر در دنیای دیجیتالی به دنیا می آیند، با اینترنت تعامل می کنند.
و مشکالت خود را حل می کنند ]Holmberg .]13 با نظریه. گفتگوی هدایت شده، ارتباط …
کتابخانه دیجیتالی(الکترونیکی) – مدیریار
– ذخیره شده – مشابه
بنابراین ،کتابخانه الکترونیکی بایدتوانایی وامکان د سترسی خردمندانه به منابع
اطلاعاتی ونیز امکان بازیابی سریع اطلاعات رابرای کاربران داشته باشد. فرایند
تغییر کتابخانه های سنتی: باظهور وابداع رایانه درسال1969 کتابخانه ها درصدد
مکانیزه نمودن فرآیندهای کاری خود برآمدند.درنتیجه کتابخانه ها اولین مراکزی بودند که
فناوریهای …
مطالعات طراحی کتابخانه تخصصی هنر و معماری 100 صفحه – رساله …
– ذخیره شده – مشابه
11 سپتامبر 2014 … ایجاد کتابخانه تخصصی هنر می تواند در راستای نیل به این هدف خلاءهای موجود بین
سیستم های آموزشی و مراکز فرهنگی جامعه را جبران کند. ….. ۲-۳-۳- تاسیسات و تنظیم
شرایط محیطی ۸۰. فصل سوم: فرایند طراحی ۸۳ ۳-۱- مبانی نظری ۸۳ ۳-۱-۱- ارائه ایده
بنیادین طرح با توجه به کلیت و شناخت موضوع ۸۳ ۳-۱-۲- ارائه مصادیق طرح …
آشنایی با دانشکده.::.دانشگاه هنر اصفهان
– ذخیره شده – مشابه
این رشته از سال 1387، در دانشکده صنایع دستی اصفهان با هدف تربیت افراد
متخصص و آشنا به مبانی علمی و نظری کتابت و نگارگری، راه اندازی شد. برخی از درس
های تخصصی رشته کتابت و نگارگری عبارتند از: تاریخ فرهنگ و هنر ایران (پیش از
اسلام )، تاریخچه نگارگری، تاریخچه کتابت، کارگاه طراحی سنتی، آشنایی با فرهنگ
و ادب …
[PDF] ﮐﺘﺐ اﺣﯿﺎ ﺷﺪه ﻃﺐ ﺳﻨﺘﯽ ﻗﺪﯾﻢ – دانشگاه علوم پزشکی ایران
– ذخیره شده
ﺗﻔﺮﯾﺢ اﻟﻘﻠﻮب. 70. ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻣﯿﮑﺮوﻓﯿﻠﻤﻬﺎی ﻧﺴﺨﻪ ﻫﺎی ﺧﻄﯽ ﻓﺎرﺳﯽ ﻃﺒﯽ. ﻣﻮﺟﻮد در ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎی ﻫﻨﺪ. 71. ﻃﺐ
ﻓﺮﯾﺪی. 72. ﻗﺮاﺑﺎدﯾﻦ ﻣﻠﯽ. ﻫﻨﺪ. 73. ﺗﺮﯾﺎق ﮐﺒﯿﺮ. 74. ﻃﺐ ﺳﻨﺘﯽ و ﭘﺰﺷﮑﯽ. ﻧﻮﯾﻦ ﻏﺮﺑﯽ. 75. ﺷﺮح ﺗﺸﺮﯾﺢ اﻟﻘﺎﻧﻮن.
76. ﺗﺮﺟﻤﻪ اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﻣﻔﺮدات ﭘﺰﺷﮑﯽ. (. ﮐﺘﺎب ﻗﺎﻧﻮن ﻓﯽ اﻟﻄﺐ. ) 77. ﻣﻄﺮح اﻻﻧﻈﺎر ﻓﯽ ﻣﻄﺎﯾﺐ اﻻﻃﺒﺎء. 78.
رﺳﺎﻟﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ اﻟﺒﺤﺮان. 79. ﺗﺤﻔﻪ ﺧﺎﻧﯽ. 80. ﺗﺴﻬﯿﻞ اﻟﻤﻨﺎﻓﻊ. –. اﻟﻄﺐ اﻟﻨﺒﻮی. 81. اﻟﻤﻨﺎﻓﻊ اﻻﻏﺬﯾﻪ و دﻓﻊ ﻣﻀﺎرﻫﺎ.
فائزه توکلی – پژوهشکده زبان و ادبیات – پژوهشگاه علوم انسانی
– ذخیره شده
مشخصات فردی نام فائزه نام خانوادگی توکلی سال تولد 1342 پست الکترونیک
faezehtavakoli @ yahoo.com مدارک تحصیلی دیپلم علوم تجربی از دبیرستان ندای
آزادی (خرداد…
[DOC] دریافت فایل – دانشگاه بیرجند
– ذخیره شده
پرورش بوقلمون سنتی و صنعتی, لطفی پور, کاج طلایی, 1394. راهنمای کاربردی
پرورش مرغ … بیوتکنولوژی گیاهی( یک نسخه در کتابخانه موجود است), باقری،
مشتاقی، شریفی, جهاد دانشگاهی مشهد, 1386 …. روشهای یادگیری نظریه ها و سبک های
یادگیری در کلاس درس, آلن بریچارد مترجم اسماعیل سعدی پورتر، ترجمه طالب زندی,
آوای نور, 1392.
همایش های ملی : همایش ها ، کنفرانس ها و سمینار ها – باهمایش
– مشابه
کنفرانس های ملی سال 1395 – کنفرانس های ملی سال های گذشته – اطلاع رسانی آخرین
همایش های ملی و بین المللی – خبرنامه – آموزش – اخبار.
اطلاع رسانی – خلاصه مقالات درس مبانی کتابداری برای امتحان
– ذخیره شده – مشابه
تاریخچه RFID. اولین کاربرد .R.F.I.D در کتابخانه در کتابخانه “ساینتیفیک لس
آلاموس” برای سامانه امانت کتاب به کار رفت. کتابخانه ها دراواخر سال 1990 از ” آر. اف.
آی. دی” برای جایگزینی سیستم های بارکد و الکترومغناطیسی استفاده کردند. در
ایران از سال 1385 تاکنون، چند شرکت خصوصی(شرکت نرم افزار و سخت افزار ایران(
نوسا) و …
معرفی امکانات و کارکردهای کتابخانه های دیجیتالی آکسفورد
– ذخیره شده
سایت شخصی دکتر یمین فیروز.
بررسی میزان تاثیر کتابخانه¬های دیجیتالی بر اطلاع رسانی به …
– ذخیره شده – مشابه
کاوه مهدیان (1379) در تحقیق خود تحت عنوان طراحی کتابخانه رقمی دانشگاه صنعتی
امیرکبیر مبتنی بر عامل ها که با روش مطالعه کتابخانه ای و طراحی سیستم انجام شده
است به بررسی وضعیت کتابخانه های سنتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و طراحی یک
کتابخانه دیجیتالی در دانشگاه پرداخته است. و به این نتیجه رسیده است که چون …
مبانی فلسفی و زبان‌شناختی فضای مجازی – خبرآنلاین
– ذخیره شده
15 جولای 2017 … تردینیک می گوید تشابهی که در وضعیت سنتی با عصر دیجیتال می توان نشان داد در
این است که کتابخانه ها در محیط دیجیتال به جای آنکه از تصاویر …. «فلاسفه به
صورت عام مفهوم ربط را در تشریح «درباره گی» و نظریه معنا لازم دانسته اند؛ اما ربط به
صورتی خاص در تشریح روابط بین واقعیت های مختلف به کار رفته …
انتشارات دانشگاه – پورتال کتابخانه دیجیتال دانشگاه شهر کرد
– ذخیره شده – مشابه
سیاستگذاری فعالیت های انتشاراتی بر عهده شورای پژوهشی و انتشارات دانشگاه است
.این واحد به بررسی، تایید و چاپ نوشتارهای علمی اساتید دانشگاه شهرکرد در چارچوب
مصوبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می پردازد و
بدین ترتیب نقشی اساسی را در توسعه علمی کشور و شناساندن اساتید دانشگاه
شهرکرد به …
03- سایر کتب طب سنتی – مرکز دانلود رایگان مقاله، کتاب، استاندارد و …
– ذخیره شده
کتابخانه ای قدرتمند برای دانلود مقاله، کتاب، استاندارد و پایان نامه از ژورنال های روز
دنیا بدون محدودیت و با سرعت بسیار زیاد. … مجموعه رسائل نه گانه ابن رشد ( طب سنتی
). ☆. مجموعه رسائل نه گانه ابن رشد … ق موضوع: مبانی طب- بیماری ها زبان: عربی تعداد
جلد: 1 ناشر: دانشگاه علوم پزشکی ایران مکان چاپ: تهران سال چ … نویسندهمحمد بن احمد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *